Daglezja zielona 'Glauca Pendula'

Daglezja zielona 'Glauca Pendula' Pseudotsuga menziesii 'Glauca Pendula'

32,00 zł

Wyczerpanie zapasów

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-55cm

Pseudotsuga menziesii 'Glauca Pendula'

Piękna odmiana daglezji, posiadająca pędy srebrzysto niebieskie, a to tego zwisające ku ziemi. Rośnie wolno, a finalny rozmiar drzewa jest trudny do określenia, ponieważ daglezja ta często wykształca przedziwne i niespotykane formy pokrojowe. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że żadne dwa osobniki tej odmiany nie będą rosły w identyczny sposób! Pokrój od młodości jest przewisający, często już młode egzemplarze wykształcają dominujący przewodnik, tworząc smukłe drzewo, posiadające wszystkie gałęzie boczne zwisające blisko przy pniu. Czasem jednak drzewo przez szereg sezonów rośnie niezdecydowanie w górę, przewodnik rośnie lekko w bok, zakręca, to znów wygina się w dół, tworząc niepowtarzalne warianty sylwetki.

 

Można oczywiście podwiązywać do palika przewodnik, co w znacznym stopniu ułatwi uformowanie prostego drzewka, jednakże pozbawiamy się w takim wypadku dużej dozy przypadkowości, która w przypadku tej odmiany jest jej niewątpliwym atutem. Rośnie dobrze na glebach średnio żyznych lub żyznych, lekko wilgotnych, nie przesychających. W ogrodach czy parkach zasługuje na miejsce wyeksponowane, na przykład w punkcie centralnym lub na obrzeżu polany, wszędzie tam, gdzie będzie doskonale widoczna. Daglezja jest całkowicie mrozoodporna i żywotna, nie ma problemów z jej uprawą w Polsce i można ją sadzić bez obaw nawet w najchłodniejszych regionach kraju.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-55cm

Napisz swoją recenzję

Daglezja zielona 'Glauca Pendula'

Daglezja zielona 'Glauca Pendula'

Pseudotsuga menziesii  'Glauca Pendula' Piękna odmiana daglezji, posiadająca pędy srebrzysto niebieskie, a to tego zwisające ku ziemi. Rośnie wolno, a finalny rozmiar drzewa jest trudny do określenia, ponieważ daglezja ta często wykształca przedziwne i niespotykane formy pokrojowe. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że żadne dwa osobniki tej odmiany nie będą rosły w identyczny sposób! Pokrój od młodości jest przewisający, często ...