Daglezja zielona 'Fletcheri'

Daglezja zielona 'Fletcheri' Pseudotsuga menziesii 'Fletcheri'

28,00 zł

Wyczerpanie zapasów

  • Pojemnik C2, P11
  • Model Wys. 15 - 50 cm

Pseudotsuga menziesii 'Fletcheri'

      Karłowa ,wolno rosnąca odmiana o spłaszczonym i nieregularnym pokroju. Bardzo gęsta zwarta,rośnie w przeciągu 10 lat do ok 1m średnicy.Daglezja ta jest odporna na mrozy i trudne warunki klimatyczne, wymaga nieco więcej podlewania w okresie wegetacyjnym przez co utrzymuje piękne stalowo niebieskawe igły na całej roślinie. Pędy krótkie do 10 cm igły miękkie, delikatne w dotyku. Może być szczepiona na pniu oraz rozmnażana wegetatywnie - przez ukorzenianie pędów . W przypadku szczepienia rośnie nieco szybciej. może być sadzona na stanowiskach bardzo słonecznych a także  w miejscach pół cienistych.

    Zastosowanie : Roślina pięknie komponuje w ogrodach skalnych ,wrzosowiskach oraz sadzona w kompozycjach niewielkich iglaków . Prawdziwy rarytas.

  • Pojemnik C2, P11
  • Model Wys. 15 - 50 cm

Napisz swoją recenzję

Daglezja zielona 'Fletcheri'

Daglezja zielona 'Fletcheri'

Pseudotsuga menziesii  'Fletcheri'       Karłowa ,wolno rosnąca odmiana o spłaszczonym i nieregularnym pokroju. Bardzo gęsta zwarta,rośnie w przeciągu 10 lat do ok 1m średnicy.Daglezja ta jest odporna na mrozy i trudne warunki klimatyczne, wymaga nieco więcej podlewania w okresie wegetacyjnym przez co utrzymuje piękne stalowo niebieskawe igły na całej roślinie. Pędy krótkie do 10 cm igły miękkie, delikatne w dotyku. Może być szczepiona ...