Dwutarczka kwiecista

Dwutarczka kwiecista Dipelta floribunda

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Dipelta floribunda Maxim.


Jest to jeden z piękniejszych i całkowicie wytrzymałych w naszych warunkach, gatunek dwutarczki. Pochodzi z niższych partii gór w Chinach, występuje tam dość pospolicie. U nas występuje tylko jako gatunek ozdobny, choć i w tej formie jest spotykana bardzo rzadko, co sprawia, że jest jeszcze atrakcyjniejsza. Dwutarczka kwiecista nie bez powodu nosi taką nazwę, bowiem od maja do końca czerwca obsypana jest mnóstwem pięknych, dzwonkowatych kwiatów o ładnym zapachu. Kwiaty mają od zewnątrz kolor jasnoróżowy, a wewnątrz żółtopomarańczowe, zebrane są w gęste, zaokrąglone kwiatostany. Bardzo efektowne są również owocniki tego gatunku, jednak skrywają się pod osłoną dwóch zaokrąglonych podkwiatków w kolorze zielonym latem, a później czerwono zielonym na jesieni. Podkwiatki te po przekwitnięciu kwiatów powiększają stając się prawdziwą ozdobą krzewu, która zdobi go aż do późnej jesieni.

 

Sam krzew ma szeroki, rozłożysty pokrój i dorasta do 2-3 m wysokości i podobnie szerokości. Wspaniale prezentuje się zarówno jako soliter, gdyż wówczas najlepiej wyeksponowane są jego piękne kwiaty, ale może rosnąć też w grupach np. w postaci nieformowanych żywopłotów wraz z żylistkami czy forsycjami. Preferuje gleby żyzne, przepuszczalne i wilgotne, a stanowiska słoneczne i osłonięte od wiatrów. Jest najbardziej odporną na mrozy dwutarczką rosnącą w naszym kraju, ale młode rośliny można na wszelki wypadek okryć na zimę, szczególnie w chłodniejszych rejonach naszego kraju.

Napisz swoją recenzję

Dwutarczka kwiecista

Dwutarczka kwiecista

Dipelta floribunda Maxim. Jest to jeden z piękniejszych i całkowicie wytrzymałych w naszych warunkach, gatunek dwutarczki. Pochodzi z niższych partii gór w Chinach, występuje tam dość pospolicie. U nas występuje tylko jako gatunek ozdobny, choć i w tej formie jest spotykana bardzo rzadko, co sprawia, że jest jeszcze atrakcyjniejsza. Dwutarczka kwiecista nie bez powodu nosi taką nazwę, bowiem od maja do końca czerwca obsypana ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »