Daglezja zielona 'Blue Wonder'

Daglezja zielona 'Blue Wonder' Pseudotsuga menziesii 'Blue Wonder'

25,00 zł

Wyczerpanie zapasów

  • Pojemnik P11,|C2
  • Model Wys. 10 - 30 cm

Pseudotsuga menziesii 'Blue Wonder'

Bardzo intensywnie wybarwione na kolor niebieski pędy tej odmiany, to niewątpliwie jej największy atut. Od gatunku różni się także bardziej zwartym pokrojem, krótszymi igłami oraz rocznymi przyrostami. W zasadzie patrząc na to nieco kompaktowe w swojej budowie drzewko, osiągające do 5 – 10 metrów wysokości, można je pomylić nawet z choiną Mertensa, szczególnie odmianą ‘Glauca’. Rośnie średnio szybko, roczny przyrost przez pierwsze sezony może osiągać do 10-15 cm, po solidnym zakorzenieniu się w nowym miejscu tempo wzrostu nieco przyspieszy. Dobrze rośnie na glebach żyźniejszych, umiarkowanie wilgotnych i nie przesychających.

 

Stanowisko słoneczne lub lekko zacienione, w zbyt dużym cieniu roślina będzie dosłownie męczyć się i w zasadzie może w niczym nie przypominać swojego typowego wyglądu. Nadaje się do sadzenia w mniejszych ogrodach, w miejscach wyeksponowanych, widocznych. Może rosnąć w grupach, dużych klombach wraz z innymi roślinami iglastymi, na tle których będzie doskonale kontrastować kolorystycznie. W takich zadrzewieniach daglezja ta powinna być jednak nieco wysunięta przed klomb aby wykształciła ładny pokrój. Doskonale wygląda wraz z choiną kanadyjską – drzewem o ciemnej zieleni igieł i malowniczej sylwetce. Daglezja ta nie jest wrażliwa na mrozy, można sadzić ją bez obaw na terenie całego kraju, nawet w najchłodniejszych jego zakątkach.

  • Pojemnik P11,|C2
  • Model Wys. 10 - 30 cm

Napisz swoją recenzję

Daglezja zielona 'Blue Wonder'

Daglezja zielona 'Blue Wonder'

Pseudotsuga menzie sii 'Blue Wonder' Bardzo intensywnie wybarwione na kolor niebieski pędy tej odmiany, to niewątpliwie jej największy atut. Od gatunku różni się także bardziej zwartym pokrojem, krótszymi igłami oraz rocznymi przyrostami. W zasadzie patrząc na to nieco kompaktowe w swojej budowie drzewko, osiągające do 5 – 10 metrów wysokości, można je pomylić nawet z choiną Mertensa, szczególnie odmianą ‘Glauca’. Rośnie średnio ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »