Forsycja zielona

Forsycja zielona Forsythia viridissima

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Forsythia viridissima Lindl.
Gatunek pochodzący z Chin. Jest to zwarty i gęsty krzew, dorastający do 2 m wysokości.  Młode pędy wyprostowane, starsze przewieszające się łukowato. Liście zielone, podłużne, delikatnie ząbkowane, jesienią zmieniające kolor na zielonożółty. Kwitnie na przełomie marca i kwietnia, kwiaty żółte. Kwitnie mniej intensywnie niż forsycja pośrednia.
Forsycja zielona łatwo przystosowuje się do warunków środowiska i dobrze rośnie prawie na każdym stanowisku, jednak preferuje gleby przepuszczalne, żyzne i dobrą ekspozycję słoneczną. Jest odporna na działanie mrozów, bez trudu znosi polskie zimy. Jest polecana do nasadzeń w grupach, wzdłuż chodników, na skarpach oraz w granicy grup krzewów. Jej wartość dekoracyjna wynika przede wszystkim z pokroju i intensywnej zieleni liści, nie kwitnie tak efektownie jak większośc forscycji.

Napisz swoją recenzję

Forsycja zielona

Forsycja zielona

Forsythia viridissima Lindl. Gatunek pochodzący z Chin. Jest to zwarty i gęsty krzew, dorastający do 2 m wysokości.  Młode pędy wyprostowane, starsze przewieszające się łukowato. Liście zielone, podłużne, delikatnie ząbkowane, jesienią zmieniające kolor na zielonożółty. Kwitnie na przełomie marca i kwietnia, kwiaty żółte. Kwitnie mniej intensywnie niż forsycja pośrednia. Forsycja zielona łatwo przystosowuje się do warunków środowiska i ...