Sosna wejmutka 'Contorta'

Sosna wejmutka 'Contorta' Pinus strobus 'Contorta'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus strobus 'Contorta'
Bardzo interesująca i dekoracyjna odmiana o luźnym pokroju i kształcie wąskiego stożka z wyraźnie zaznaczonym przewodnikiem. Igły długie, miękkie, w jasnym, niebieskozielonym kolorze. Charakterystyczną cechą odmiany jest to, że jej konary, gałęzie, a przede wszystkim igły są lekko skręcone, przez co drzewo wygląda nieco niesfornie i bardzo oryginalnie. 'Contorta' rośnie w średnim tempie, w ciągu 10 lat dorasta do 4-5 m wysokości, po wielu latach może osiągać nawet 12 m.
Niewymagająca roślina, dobrze rosnąca na lekkich, przepuszczalnych i niezbyt wilgotnych glebach, o dużej tolerancji na suszę i niskie temperatury. Preferuje stanowisko słoneczne. Polecana do dużych ogrodów, parków i na tereny zieleni osiedlowej, przede wszystkim jako soliter.
Odmiana powstała naturalnie i została znaleziona w 1932 r. w Seneca Park w Rochester w stanie Nowy Jork (USA).

Napisz swoją recenzję

Sosna wejmutka 'Contorta'

Sosna wejmutka 'Contorta'

Pinus strobus 'Contorta' Bardzo interesująca i dekoracyjna odmiana o luźnym pokroju i kształcie wąskiego stożka z wyraźnie zaznaczonym przewodnikiem. Igły długie, miękkie, w jasnym, niebieskozielonym kolorze. Charakterystyczną cechą odmiany jest to, że jej konary, gałęzie, a przede wszystkim igły są lekko skręcone, przez co drzewo wygląda nieco niesfornie i bardzo oryginalnie. 'Contorta' rośnie w średnim tempie, w ciągu 10 lat dorasta do ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »