Choina kanadyjska 'Everitt Golden'

Choina kanadyjska 'Everitt Golden' Tsuga canadensis 'Everitt Golden'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Tsuga canadensis 'Everitt Golden'


Odmiana wyróżniająca się karłowym wzrostem oraz złocistą barwą igieł. Choina ta rośnie wolno, jej budowa jest gęsta, bardziej przypomina pod tym względem nawet choinę Mertensa niż kanadyjską, nie mniej jednak pochodzi od tego drugiego gatunku. Wykształca już od młodego wieku pokrój stożkowaty, utrzymuje się on przez cały okres życia rośliny. Maksymalnie odmiana ta dorastać może do 2,5 – 3 metrów wysokości i nieco ponad 1 metra średnicy u podstawy. Największą ozdobą oprócz stożkowatego, zbitego pokroju są z pewnością igły, przebarwiające się silnie na kolor cytrynowo złocisty. Takie wybarwienie nabiera intensywności wiosną, osiągając apogeum latem oraz wczesną jesienią, na zimę igły lekko zielenieją.

 

Aby uzyskać dobre wybarwienie igieł konieczne jest odpowiednie stanowisko dla tej choiny. Powinno ono być jak najbardziej słoneczne – odmiana ta nie jest na ogół przypalana przez słońce jak ma to miejsce w przypadku wielu odmian barwnych. Jednocześnie biorąc pod uwagę specyficzne wymagania choiny oraz klimat Polski, wybranie miejsca pod tę odmianę może zająć trochę czasu. Miejsce powinno być bowiem odpowiednio żyzne, przepuszczalne i wilgotne, wystawione na działanie promieni słonecznych a jednocześnie osłonięte od mroźnych wiatrów, występujących zimą. Można jednak być pewnym, że czas poświęcony na dobranie odpowiedniego miejsca dla tej rośliny okaże się dobrą inwestycją, a pięknie wybarwiona choina odpłaci nam pięknie za czułą opiekę.

Napisz swoją recenzję

Choina kanadyjska 'Everitt Golden'

Choina kanadyjska 'Everitt Golden'

Tsuga canadensis 'Everitt Golden' Odmiana wyróżniająca się karłowym wzrostem oraz złocistą barwą igieł. Choina ta rośnie wolno, jej budowa jest gęsta, bardziej przypomina pod tym względem nawet choinę Mertensa niż kanadyjską, nie mniej jednak pochodzi od tego drugiego gatunku. Wykształca już od młodego wieku pokrój stożkowaty, utrzymuje się on przez cały okres życia rośliny. Maksymalnie odmiana ta dorastać może do 2,5 – 3 metrów ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »