Jałowiec chiński 'Glauca'

Jałowiec chiński 'Glauca' Juniperus chinensis 'Glauca'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Juniperus chinensis 'Glauca'


 

Bardzo zmienny w swojej formie, ale przez to również ciekawy jałowiec, o pędach wybarwiających się na stalowo-siny kolor. Rośnie dość bujnie, średnio szybko lub szybko, przy czym ma bardzo niskie wymagania glebowe. W zależności od stanowiska może przybierać formy płożące, które wraz z wiekiem staną się wysokie i kopulaste, lub formy rosnące bardziej pionowo, gdzie od początku życia krzewu szereg pędów głównych rośnie niemalże pionowo ku górze. Dorosłe osobniki mogą osiągać od 3 do powyżej 5 metrów wysokości, przy szerokości podobnej lub większej. Roślina na stosunkowo niskie wymagania glebowe, może rosnąć w miejscach, gdzie często inne gatunki nie są w stanie sobie poradzić. Jałowiec ten da sobie radę nawet na glebach przesychających na dłuższe okresy, ale młode i niedawno sadzone rośliny należy oczywiście obficie podlewać w razie susz.

 

Wybarwienie igieł będzie najlepsze w miejscach słonecznych, w cieniu pędy staną się zielonkawe i nie przyciągające uwagi. Ze względu na niskie wymagania oraz dużą odporność na warunki środowiskowe jest to dobra propozycja dla zieleni miejskiej. Dobrze nasłonecznione skwery, polany parków miejskich o trudnych warunkach glebowych to miejsca gdzie warto sadzić tę odmianę. W ogrodach może rosnąć w klombach wraz z dobranymi kolorystycznie roślinami iglastymi oraz w mniejszym stopniu liściastymi. Warto przewidzieć pod tę odmianę nieco więcej miejsca, trzeba pamiętać, że jest ona trochę nieprzewidywalna pod względem wykształcanej formy.


Napisz swoją recenzję

Jałowiec chiński 'Glauca'

Jałowiec chiński 'Glauca'

Juniperus chinensis 'Glauca'   Bardzo zmienny w swojej formie, ale przez to również ciekawy jałowiec, o pędach wybarwiających się na stalowo-siny kolor. Rośnie dość bujnie, średnio szybko lub szybko, przy czym ma bardzo niskie wymagania glebowe. W zależności od stanowiska może przybierać formy płożące, które wraz z wiekiem staną się wysokie i kopulaste, lub formy rosnące bardziej pionowo, gdzie od początku życia krzewu ...