Sosna chińska odm. mukdensis

Sosna chińska odm. mukdensis Sosna chińska odm. mukdensis

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus tabuliformis Carrière var. mukdensis (Uyeki ex Nakai) Uyeki
syn. Pinus mukdensis Uyeki ex Nakai
Bardzo słabo znana i mało rozpowszechniona sosna, naturalnie występująca w górach i na wzgórzach Chin i Korei. Pień pokryty ciemnoszarą, podłużnie spękaną korą, młode gałęzie brązowożółte. U młodych drzew korona stożkowa, z wiekiem staje się - podobnie jak u gatunku - bardziej płaska. Igły ciemnozielone, długie i cienkie, ale mocne i sztywne (10-15 cm x 0,5 mm). Szyszki szersze niż u gatunku, o długości 4-9 cm i podobnej szerokości.

Napisz swoją recenzję

Sosna chińska odm. mukdensis

Sosna chińska odm. mukdensis

Pinus tabuliformis Carrière var. mukdensis (Uyeki ex Nakai) Uyeki syn. Pinus mukdensis Uyeki ex Nakai Bardzo słabo znana i mało rozpowszechniona sosna, naturalnie występująca w górach i na wzgórzach Chin i Korei. Pień pokryty ciemnoszarą, podłużnie spękaną korą, młode gałęzie brązowożółte. U młodych drzew korona stożkowa, z wiekiem staje się - podobnie jak u gatunku - bardziej płaska. Igły ciemnozielone, długie i cienkie, ale mocne i ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »