Sosna gęstokwiatowa 'Pumila'

Sosna gęstokwiatowa 'Pumila' Pinus densiflora 'Pumila'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus densiflora 'Pumila'
Wolno rosnąca odmiana, dorastająca po 10 latach do 1 m wysokości i nieco większej szerokości. Jej maksymalna wysokość nie przekracza z reguły 2 m. Rośnie w formie krzewu lub wielopniowego, niewielkiego drzewka o nieregularnym, kulistym pokroju. Igły o długości ok. 10 cm, intensywnie zielone. Dekoracyjna także dzięki licznie pojawiającym się szyszkom.
Niewymagająca odmiana, preferująca gleby średnio żyzne, umiarkowanie wilgotne. Może rosnąć nawet na podłożu piaszczystym, suchym. Źle reaguje jedynie na nadmiar wody. Wymaga dobrze nasłonecznionego stanowiska. Z łatwością znosi polskie zimy. Z powodzeniem może zdobić ogrody skalne i wrzosowiska, może być także sadzona w grupach lub jako samotnik w ogrodach przydomowych, parkach i w zieleni osiedlowej.

Napisz swoją recenzję

Sosna gęstokwiatowa 'Pumila'

Sosna gęstokwiatowa 'Pumila'

Pinus densiflora 'Pumila' Wolno rosnąca odmiana, dorastająca po 10 latach do 1 m wysokości i nieco większej szerokości. Jej maksymalna wysokość nie przekracza z reguły 2 m. Rośnie w formie krzewu lub wielopniowego, niewielkiego drzewka o nieregularnym, kulistym pokroju. Igły o długości ok. 10 cm, intensywnie zielone. Dekoracyjna także dzięki licznie pojawiającym się szyszkom. Niewymagająca odmiana, preferująca gleby średnio żyzne, ...