Sosna gęstokwiatowa 'Pumila'

Sosna gęstokwiatowa 'Pumila' Pinus densiflora 'Pumila'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus densiflora 'Pumila'
Wolno rosnąca odmiana, dorastająca po 10 latach do 1 m wysokości i nieco większej szerokości. Jej maksymalna wysokość nie przekracza z reguły 2 m. Rośnie w formie krzewu lub wielopniowego, niewielkiego drzewka o nieregularnym, kulistym pokroju. Igły o długości ok. 10 cm, intensywnie zielone. Dekoracyjna także dzięki licznie pojawiającym się szyszkom.
Niewymagająca odmiana, preferująca gleby średnio żyzne, umiarkowanie wilgotne. Może rosnąć nawet na podłożu piaszczystym, suchym. Źle reaguje jedynie na nadmiar wody. Wymaga dobrze nasłonecznionego stanowiska. Z łatwością znosi polskie zimy. Z powodzeniem może zdobić ogrody skalne i wrzosowiska, może być także sadzona w grupach lub jako samotnik w ogrodach przydomowych, parkach i w zieleni osiedlowej.

Napisz swoją recenzję

Sosna gęstokwiatowa 'Pumila'

Sosna gęstokwiatowa 'Pumila'

Pinus densiflora 'Pumila' Wolno rosnąca odmiana, dorastająca po 10 latach do 1 m wysokości i nieco większej szerokości. Jej maksymalna wysokość nie przekracza z reguły 2 m. Rośnie w formie krzewu lub wielopniowego, niewielkiego drzewka o nieregularnym, kulistym pokroju. Igły o długości ok. 10 cm, intensywnie zielone. Dekoracyjna także dzięki licznie pojawiającym się szyszkom. Niewymagająca odmiana, preferująca gleby średnio żyzne, ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »