Choina kanadyjska 'Atrovirens'

Choina kanadyjska 'Atrovirens' Tsuga canadensis 'Atrovirens'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Tsuga canadensis 'Atrovirens'

      Niezwykle rzadka, kolekcjonerska odmiana choiny kanadyjskiej. Wyróżnia się bujnym wzrostem oraz długo utrzymującym się stożkowatym kształtem korony. Drzewa tej odmiany występują czasami w Europie Zachodniej oraz Ameryce Północnej, gdzie dobrze znoszą zimy. W Polsce mogą podmarzać w trakcie surowych zim, w związku z czym wymagają dodatkowej opieki. Odmiana ‘Atrovirens’ rośnie szybko, może przyrastać do 50 cm rocznie, formuje stożkowatą koronę już w młodości, czym różni się od gatunku, który posiada zwisające końcówki pędów. Do dobrego wzrostu wymaga gleb żyznych lub średnio żyznych, wilgotnych. W młodości toleruje zacienienie, większe drzewa wymagają odpowiedniej ilości bezpośredniego nasłonecznienia – w cieniu korona rozrzedza się a drzewo traci siły witalne.

 

Bez wątpienia można tę odmianę polecić do sadzenia w większych ogrodach, gdzie będzie wyróżniała się swoim pokrojem na tle innych roślin. Warto zadbać aby stanowisko było zaciszne, osłonięte od mroźnych wiatrów, które zimą wysuszają pędy drzewa. Świetnie wyglądają luźne zgrupowania kilku sztuk sadzonych w niewielkiej odległości od siebie, optycznie zwielokrotnia to efekt stożkowatego kształtu. W trakcie roku nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, młode drzewka trzeba dla bezpieczeństwa okrywać na zimę. Po przekroczeniu granicy 2 – 3 metrów wysokości choina powinna być całkowicie mrozoodporna w naszym kraju.

Napisz swoją recenzję

Choina kanadyjska 'Atrovirens'

Choina kanadyjska 'Atrovirens'

Tsuga canadensis 'Atrovirens'       Niezwykle rzadka, kolekcjonerska odmiana choiny kanadyjskiej. Wyróżnia się bujnym wzrostem oraz długo utrzymującym się stożkowatym kształtem korony. Drzewa tej odmiany występują czasami w Europie Zachodniej oraz Ameryce Północnej, gdzie dobrze znoszą zimy. W Polsce mogą podmarzać w trakcie surowych zim, w związku z czym wymagają dodatkowej opieki. Odmiana ‘Atrovirens’ rośnie szybko, może przyrastać ...