Grusza drobnoowocowa 'Chanticlair'

Grusza drobnoowocowa 'Chanticlair' Pyrus calleryana 'Chanticlair'

25,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 30-125cm

Pyrus calleryana 'Chanticlair'

  Odmiana o średnim wzroście osiąga od 9-12m wysokości i około 5 m szerokości, Pokrój regularny, stożkowy. Liście błyszczące, zielone aczkolwiek jesienią zmieniające kolor na piękny pomarańcz. W maju na drzewko pojawiają się gęste białe kwiaty. Małe niepozorne i bardzo dekoracyjne owoce.

  Odmiana najlepiej rośnie na glebach gliniastych i dość żyznych, nie toleruje terenów podmokłych. Stanowisko najlepiej słoneczne. Odmiana cechuje się nie tylko atrakcyjnym wyglądem ale i szeroką odpornością na mróz, zimne wiatry i susze. Ojczyzna tej odmiany to Chiny i Tajwan, 1917r nasiona zostały sprowadzone do USA.

 

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 30-125cm

Napisz swoją recenzję

Grusza drobnoowocowa 'Chanticlair'

Grusza drobnoowocowa 'Chanticlair'

Pyrus calleryana 'Chanticlair'   Odmiana o średnim wzroście osiąga od 9-12m wysokości i około 5 m szerokości, Pokrój regularny, stożkowy. Liście błyszczące, zielone aczkolwiek jesienią zmieniające kolor na piękny pomarańcz. W maju na drzewko pojawiają się gęste białe kwiaty. Małe niepozorne i bardzo dekoracyjne owoce.   Odmiana najlepiej rośnie na glebach gliniastych i dość żyznych, nie toleruje terenów podmokłych. Stanowisko najlepiej ...