Pęcherznica kalinolistna 'Lady in Red'

Pęcherznica kalinolistna 'Lady in Red' Physocarpus opulifolius 'Lady in Red'

9,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-35 cm

Physocarpus opulifolius 'Lady in Red' 'Tuilad' PBR
Odmiana będąca mutacją gatunku, została znaleziona przez Jonathana Tuite z brytyjskiej szkółki West Acre Gardens. Charakteryzuje się słabszym wzrostem, dorasta do 1-1,5 m wysokości. Pędy wzniesione, młode w kolorze czerwonym, starsze pokryte brązową, łuszczącą się cienkimi paskami korą. Głównym walorem dekoracyjnym tej odmiany są trójklapowe, ząbkowane liście o intensywnej purpurowoczerwonej barwie utrzymującej się przez całą wiosnę i lato, jesienią przebarwiające się na czerwonobrązowo, ozdobne przez cały sezon wegetacyjny. Dodatkowo początkiem lata, na przełomie czerwca i kwietnia, na krzewie pojawiają się kuliste, baldachowate kwiatostany o kolorze białym z lekko różowym odcieniem, wyróżniające się na tle ciemnych liści, jeszcze podnoszące atrakcyjność rośliny. Dekoracyjne są także czerwone owoce, pojawiające się końcem sierpnia.
Bardzo efektowna odmiana, ze względu na intensywną barwę świetnie nadaje się do założeń kolorystycznych, szczególnie ładnie wygląda w towarzystwie roślin o jasnozielonych lub żółtych liściach. Niewielkie rozmiary oraz bardzo duża tolerancja na cięcie powodują, że sprawdza się także w małych ogrodach oraz nasadzona w formie żywopłotów lub luźnych szpalerów, także wzdłuż dróg i ulic. Najlepiej rośnie w glebie żyznej, próchnicznej i przepuszczalnej, ale toleruje także gleby ubogie. Preferuje lekko kwaśny lub obojętny odczyn podłoża. Odporna na mrozy, okresowe susze, dobrze sobie radzi w warunkach miejskich. Chociaż dobrze rośnie także w półcieniu, to tylko w pełnym słońcu jej liście są w pełni wybarwione, dlatego polecana jest przede wszystkim na stanowiska słoneczne. Na stanowisku zacienionym liście przybierają barwę zielonopurpurową. Pęcherznica kalinolistna  'Lady in Red' 'Tuilad'  jest laureatem nagrody Award of Garden Merit (AGM) przyznawanej przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS) odmianom o dużych walorach dekoracyjnych i niewielkich wymaganiach siedliskowych, pozwalających na uprawę w przeciętnym ogrodzie.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-35 cm

Napisz swoją recenzję

Pęcherznica kalinolistna 'Lady in Red'

Pęcherznica kalinolistna 'Lady in Red'

Physocarpus opulifolius 'Lady in Red' 'Tuilad' PBR Odmiana będąca mutacją gatunku, została znaleziona przez Jonathana Tuite z brytyjskiej szkółki West Acre Gardens. Charakteryzuje się słabszym wzrostem, dorasta do 1-1,5 m wysokości. Pędy wzniesione, młode w kolorze czerwonym, starsze pokryte brązową, łuszczącą się cienkimi paskami korą. Głównym walorem dekoracyjnym tej odmiany są trójklapowe, ząbkowane liście o intensywnej ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »