Forsycja pośrednia 'Spectabilis Variegated'

Forsycja pośrednia 'Spectabilis Variegated' Forsythia x intermedia 'Spectabilis Variegated'

10,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Forsythia x intermedia 'Spectabilis Variegated'
Krzew dorastający do 3 m wysokości, wyprostowany, z przewieszającymi się pędami. Wczesną wiosną ozdobny z obficie pojawiających się wzdłuż pędów, intensywnie żółtych kwiatów, które rozwijają się przed wzrostem liści. Po przekwitnieniu na pędach pojawiają się atrakcyjne, dwubarwne liście: zielone na środku, otoczone jasną, szeroką, nieregularną obwódką. Jesienią liście przebarwiają się na kolor bordowo-różowy.
Odmiana mrozoodporna, niewymagająca. Jest mało popularna, więc można ją polecić kolekcjonerom, ale ze względu na niskie wymagania, sprawdzi się nawet u początkujących ogrodników. Najlepiej rośnie i najładniej wygląda, gdy jest posadzona na przepuszczalnym podłożu, w pełnym słońcu, które pozytywnie wpływa na kwitnienie i wybarwianie liści.
Forsycja pośrednia 'Spectabilis Variegatet' wygląda efektownie przez cały sezon wegetacyjny, a następująca w ciągu roku zmiana barw ożywi i uatrakcyjni każdy ogród i park. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Napisz swoją recenzję

Forsycja pośrednia 'Spectabilis Variegated'

Forsycja pośrednia 'Spectabilis Variegated'

Forsythia x intermedia 'Spectabilis Variegated' Krzew dorastający do 3 m wysokości, wyprostowany, z przewieszającymi się pędami. Wczesną wiosną ozdobny z obficie pojawiających się wzdłuż pędów, intensywnie żółtych kwiatów, które rozwijają się przed wzrostem liści. Po przekwitnieniu na pędach pojawiają się atrakcyjne, dwubarwne liście: zielone na środku, otoczone jasną, szeroką, nieregularną obwódką. Jesienią liście przebarwiają się na ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »