Czeremcha amerykańska

Czeremcha amerykańska Prunus serotina

6,00 zł

  • Pojemnik P11, C1,5
  • Model Wys. 50-100cm

Prunus serotina

      Drzewo posiada owalną koronę, dorasta w Polsce zwykle do około 10 m wysokości, dość szybko rosnące. Często uprawiana w lasach, gdzie łatwo się rozsiewa. Liście jajowate skórzaste, czasem o lekko pofalowanym brzegu, połyskujące i ciemnozielone na górnej stronie, jaśniejsze zaś pod spodem, mają do 12 cm długości i około 5 cm szerokości, jesienią na krótko przed opadnięciem przebarwiają się najczęściej w odcieniach barwy żółtej, czasem czerwonej. Kwiaty białe, w sterczących gronach długości do 14 cm. Kora gałęzi cienka, gładka, po zranieniu wydziela zapach gorzkich migdałów, w starszym wieku spękana. Po przekwitnięciu tworzy czerwone owoce, które pod koniec sierpnia po dojrzeniu stają się czarne, są one kuliste i błyszczące, o średnicy do 1 cm, zebrane w zwisające grona, jadalne, choć nieznacznie gorzkawe. Często owocuje tak obficie, że pędy aż uginają się pod ich ciężarem.
Drzewo to nie lubi gleb zbyt wilgotnych, poza tym bez specjalnych wymagań glebowych, rośnie nawet na ubogich, piaszczystych glebach. Może być sadzona zarówno w miejscach nasłonecznionych jak i cienistych. W pełni mrozoodporna. Jest także bardzo wytrzymała na suszę.
      Zastosowanie: Nadaje się do sadzenia w parkach i dużych ogrodach. Odznacza się zdrowym i ładnym ulistnieniem, dekoracyjne są również owoce, które dodatkowo stanowią pożywienie dla ptaków.

 

  • Pojemnik P11, C1,5
  • Model Wys. 50-100cm
Oceń 
Monika R
2015-02-06

POLECAM

Wspaniała roslina, często niedoceniana, traktowana wręcz jak chwast, wiosną przepięknie kwitnie a na jesień liście przybierają barwę pomarańczowo-czerwoną. Ja takie drzewko uratowałam ponieważ rośnie na granicy mojej z sąsiadem a dla niego to poprostu krzaczor. Polecam

Oceń 
Monika R
2015-02-03

POLECAM

wspaniałe drzewo,pieknie kwitnie na wiosnę a jesienią jest to mocny akcent w moim ogrodzie dzięki kolorowym lisciom. Drzewko niedoceniane, często traktowane jako niechciany chwast.

Napisz swoją recenzję

Czeremcha amerykańska

Czeremcha amerykańska

Prunus serotina       Drzewo posiada owalną koronę, dorasta w Polsce zwykle do około 10 m wysokości, dość szybko rosnące. Często uprawiana w lasach, gdzie łatwo się rozsiewa. Liście jajowate skórzaste, czasem o lekko pofalowanym brzegu, połyskujące i ciemnozielone na górnej stronie, jaśniejsze zaś pod spodem, mają do 12 cm długości i około 5 cm szerokości, jesienią na krótko przed opadnięciem przebarwiają się najczęściej w odcieniach ...