Buk zwyczajny 'Green Obelisk'

Buk zwyczajny 'Green Obelisk' Fagus sylvatica 'Green Obelisk'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model wys. 40-50 cm

Fagus sylvatica 'Green Obelisk'
Stosunkowo nowa odmiana, obecna od 1997 r. w arboretum Trompenburg w Rotterdamie.
Charakteryzuje się wąsko kolumnowym, smukłym pokrojem, wynikającym z tego, że wszystkie wyrastające z pnia gałęzie są skierowane pionowo w górę. Przy 12 m wysokości, jego szerokość nie przekracza 3 m. Buk zwyczajny 'Green Obelisk' ma również interesujące, bardzo dekoracyjne liście: intensywnie zielone, błyszczące, lekko ząbkowane. Młode, wyrastające latem liście są znacznie jaśniejsze niż dojrzałe, co daje ciekawy efekt dwubarwności. Jesienią przebarwiają się na kolor żółtobrązowy.
Najlepiej rośnie w pełnym słońcu lub niewielkim półcieniu, preferuje gleby żyzne i urodzajne, chociaż przystosowuje się także do gorszych warunków i sprawdza się nawet na słabszym podłożu.
Jest polecany przede wszystkim do niedużych ogrodów, zwłaszcza dla osób, którym zależy na posiadaniu drzewa na niewielkiej dostępnej powierzchni. Sprawdzi się również w parkach, a także doskonale nadaje się do posadzenia w formie nieformowanych szpalerów.

  • Pojemnik C2
  • Model wys. 40-50 cm

Napisz swoją recenzję

Buk zwyczajny 'Green Obelisk'

Buk zwyczajny 'Green Obelisk'

Fagus sylvatica 'Green Obelisk' Stosunkowo nowa odmiana, obecna od 1997 r. w arboretum Trompenburg w Rotterdamie. Charakteryzuje się wąsko kolumnowym, smukłym pokrojem, wynikającym z tego, że wszystkie wyrastające z pnia gałęzie są skierowane pionowo w górę. Przy 12 m wysokości, jego szerokość nie przekracza 3 m. Buk zwyczajny 'Green Obelisk' ma również interesujące, bardzo dekoracyjne liście: intensywnie zielone, błyszczące, lekko ...