Sosna wydmowa odm. bolanderi

Sosna wydmowa odm. bolanderi Pinus contorta var. bolanderi

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus contorta var. bolanderi
Endemit występujący naturalnie jedynie w lasach przybrzeżnych Karoliny Północnej (USA). Rośnie na wyjątkowo nieurodzajnych glebach, bardzo kwaśnych, a latem suchych i pękających. Czasem rośnie w formie krzewu, ale przeważnie jest drzewem dorastającym do 10 m wysokości, chociaż spotykano także okazy trzydziestometrowe. Korona wąska, stożkowa lub kolumnowa. Gałęzie liczne, cienkie, rozmieszczone poziomo lub przewisające, na starszych odcinkach często nagie, bogato ulistnione tylko na wierzchołkach pędów. Igły zwykle o długości 3-6 cm, ciemnozielone, dość grube, skręcone, pozostają na drzewie przez 3-6 lat. Szyszki niewielkie, 3-6 cm, zakrzywione, otwierające się po dojrzeniu, ale pozostające na drzewie jeszcze przez kilka lat.

Napisz swoją recenzję

Sosna wydmowa odm. bolanderi

Sosna wydmowa odm. bolanderi

Pinus contorta var. bolanderi Endemit występujący naturalnie jedynie w lasach przybrzeżnych Karoliny Północnej (USA). Rośnie na wyjątkowo nieurodzajnych glebach, bardzo kwaśnych, a latem suchych i pękających. Czasem rośnie w formie krzewu, ale przeważnie jest drzewem dorastającym do 10 m wysokości, chociaż spotykano także okazy trzydziestometrowe. Korona wąska, stożkowa lub kolumnowa. Gałęzie liczne, cienkie, rozmieszczone poziomo lub ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »