Sosna karłowa 'Dwarf Blue'

Sosna karłowa 'Dwarf Blue' Pinus pumila 'Dwarf Blue'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus pumila 'Dwarf Blue'
Wolno rosnący krzew, dorastający w 10 lat do ok. 60 cm wysokości i 120 cm szerokości. Przyjmuje krzaczasty, szeroki, nieregularny, ale zwarty pokrój. Pędy sztywne, mocne, wzniesione. Igły długości 4-5 cm, miękkie, pięknie wybarwione na srebrny kolor. Dodatkową, bardzo ciekawą cechą 'Dwarf Blue' są pojawiające się wiosną u nasady nowych przyrostów intensywnie czerwone pąki, które doskonale odznaczają się od barwy igieł.
Bardzo interesująca odmiana, polecana nie tylko dla kolekcjonerów. Bardzo ładnie wygląda zarówno w grupie krzewów, na rabacie, jak i w formie samotnika. Najlepiej rośnie na glebie o odczynie obojętnym lub zasadowym, umiarkowanie wilgotnej i dobrze przepuszczalnej. Preferuje stanowisko słoneczne. Odznacza się dobrą mrozoodpornością.

Napisz swoją recenzję

Sosna karłowa 'Dwarf Blue'

Sosna karłowa 'Dwarf Blue'

Pinus pumila 'Dwarf Blue' Wolno rosnący krzew, dorastający w 10 lat do ok. 60 cm wysokości i 120 cm szerokości. Przyjmuje krzaczasty, szeroki, nieregularny, ale zwarty pokrój. Pędy sztywne, mocne, wzniesione. Igły długości 4-5 cm, miękkie, pięknie wybarwione na srebrny kolor. Dodatkową, bardzo ciekawą cechą 'Dwarf Blue' są pojawiające się wiosną u nasady nowych przyrostów intensywnie czerwone pąki, które doskonale odznaczają się od barwy ...