Sosna górska 'Frisia'

Sosna górska 'Frisia' Pinus mugo 'Frisia'

32,00 zł

  • Pojemnik C2,C3
  • Model Wys.10-30cm

Pinus mugo 'Frisia'
Odmiana o wyprostowanym pokroju, znaleziona przez niemieckiego szkółkarza Gerda Krüssmanna w okolicach Bergen. Młode rośliny są w zarysie zaokrąglone, pokrój starszych krzewów przypomina nieregularny stożek. Dziesięcioletnie rośliny z reguły dorastają do 1,5 m wysokości i 0,8 m szerokości. Pędy skierowane w górę. Jasnozielone igły wyrastają po dwie z krótkopędu, są krótkie i skręcone, bardzo gęsto osadzone na pędach.
Wzniesiony pokrój sosny górskiej 'Frisia' bardzo dobrze komponuje się z niskimi i rozłożystymi krzewami, dlatego odmiana ta znajduje zastosowanie w rabatach i kompozycjach pokrojowych. Bardzo ładnie wygląda także jako samotnik, z powodzeniem może rosnąć na skalniakach i wrzosowiskach. Może być także wykorzystywana w zieleni publicznej, w parkach i w zieleni osiedlowej. Ma niewielkie wymagania glebowe, preferuje gleby lekko kwaśne, przepuszczalne, piaszczyste lub próchniczne. Jak wszystkie sosny, jest rośliną światłolubną i najlepiej rośnie w pełnym słońcu. Dobrze zimuje w całej Polsce.

  • Pojemnik C2,C3
  • Model Wys.10-30cm

Napisz swoją recenzję

Sosna górska 'Frisia'

Sosna górska 'Frisia'

Pinus mugo 'Frisia' Odmiana o wyprostowanym pokroju, znaleziona przez niemieckiego szkółkarza Gerda Krüssmanna w okolicach Bergen. Młode rośliny są w zarysie zaokrąglone, pokrój starszych krzewów przypomina nieregularny stożek. Dziesięcioletnie rośliny z reguły dorastają do 1,5 m wysokości i 0,8 m szerokości. Pędy skierowane w górę. Jasnozielone igły wyrastają po dwie z krótkopędu, są krótkie i skręcone, bardzo gęsto osadzone na pędach. ...