Cyprysowiec Leylanda 'Castlewellan Gold'

Cyprysowiec Leylanda 'Castlewellan Gold' xCupressocyparis leylandii 'Castlewellan Gold'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

xCupressocyparis leylandii  'Castlewellan Gold'
syn. xCupressocyparis leylandii  'Castlewellan'
Odmiana cyprysowca Leylanda uzyskana przez skrzyżowanie cyprysa wielkoowocowego Cupressus macorcarpa 'Lutea' z cyprysikiem nutkajskim Chamaecyparis nootkatensis. Powstała w Irlandii w szkółce Slieve Donard Nursery Newcastle. Rośnie mocno, dorasta do kilkunastu metrów wysokości. Pokrój zbliżony do pokroju cyprysika nutkajskiego, z lekko zwisającymi, cienkimi pędami pokrytymi łuskami i igłami o barwie żółtej latem i brązowozielonej zimą.
Odmiana 'Castlewellan' jest wrażliwsza na mrozy niż gatunek, w Polsce jest polecany tylko w najcieplejszych częściach kraju. Wymagania glebowe i wilgotnościowe średnie.

Napisz swoją recenzję

Cyprysowiec Leylanda 'Castlewellan Gold'

Cyprysowiec Leylanda 'Castlewellan Gold'

xCupressocyparis leylandii  'Castlewellan Gold' syn. xCupressocyparis leylandii  'Castlewellan' Odmiana cyprysowca Leylanda uzyskana przez skrzyżowanie cyprysa wielkoowocowego Cupressus macorcarpa 'Lutea' z cyprysikiem nutkajskim Chamaecyparis nootkatensis . Powstała w Irlandii w szkółce Slieve Donard Nursery Newcastle. Rośnie mocno, dorasta do kilkunastu metrów wysokości. Pokrój zbliżony do pokroju cyprysika nutkajskiego, z lekko ...