Choina kanadyjska 'Cinnamomea'

Choina kanadyjska 'Cinnamomea' Tsuga canadensis 'Cinnamomea'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Tsuga canadensis 'Cinnamomea'

     Rzadka, karłowa odmiana choiny kanadyjskiej. Rośnie bardzo wolno, w młodości wykształca pokrój zbliżony do kulistego, stare egzemplarze są zazwyczaj kopulaste, szerokie. Swoją nazwę zawdzięcza barwie świeżych przyrostów, które mają kolor zbliżony do brązowego lub lekko czerwonego. Maksymalna wysokość jaką może osiągać to około 50-60 cm przy podobnej szerokości, stare i duże osobniki przy nieznacznie większej wysokości mogą mieć powyżej 1 metra rozpiętości. W Polsce uprawa wymaga nieco więcej wysiłku niż w Ameryce Północnej, skąd choina pochodzi. W trakcie bardzo mroźnych, szczególnie bezśnieżnych zim odmiana ta może przemarzać, należy zadbać więc o solidne okrycie.

 

Również stanowisko może tutaj mieć decydujące znaczenie, choina ta zdecydowanie preferuje miejsca zaciszne, osłonięte od wiatrów. Najlepiej będzie rosła w glebie żyznej, przepuszczalnej i lekko wilgotnej. Dobre przygotowanie gleby jest o tyle ważne, że odmiana ta w młodym wieku miewa czasami problemy z rozbudowaniem bryły korzeniowej. Zastosowania tej rośliny mogą być liczne, szczególnie nadaje się do mniejszych ogrodów gdyż nie zajmuje wiele miejsca. Świetnie sprawdza się jako element kompozycji symetrycznych w ogrodach typu włoskiego, choć równie ładnie wygląda wkomponowana w niewielkie klomby gdzie dominują rośliny iglaste. Ze względu na możliwość podmarzania oraz określone wymagania glebowe nie polecamy tej odmiany do zieleni miejskiej. Jest to idealna choina dla kolekcjonerów, osób które lubią spędzać czas w ogrodzie wśród roślin i mają czas aby je doglądać.

Napisz swoją recenzję

Choina kanadyjska 'Cinnamomea'

Choina kanadyjska 'Cinnamomea'

Tsuga canadensis 'Cinnamomea'      Rzadka, karłowa odmiana choiny kanadyjskiej. Rośnie bardzo wolno, w młodości wykształca pokrój zbliżony do kulistego, stare egzemplarze są zazwyczaj kopulaste, szerokie. Swoją nazwę zawdzięcza barwie świeżych przyrostów, które mają kolor zbliżony do brązowego lub lekko czerwonego. Maksymalna wysokość jaką może osiągać to około 50-60 cm przy podobnej szerokości, stare i duże osobniki przy nieznacznie ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »