Cis pospolity 'Ericoides'

Cis pospolity 'Ericoides' Taxus baccata 'Ericoides'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Taxus baccata 'Ericoides'

    Niewielka, kopulasta forma tego cisa zachęca do sadzenia go w mniejszych ogrodach, gdzie brak jest miejsca na typowe, duże egzemplarze innych odmian cisów. Rośnie wolno, maksymalnie osiągając około 2 metrów wysokości, najczęściej mniej. W młodości wykształca pokrój stożkowaty, starsze egzemplarze z kolei stają się coraz bardziej przysadziste, rozszerzając się nieco na boki. Ładne są igły tej odmiany, ciemnozielone, krótkie, a jednocześnie grube i mięsiste. Pięknie cis ten prezentuje się późną wiosną, kiedy zaczyna wypuszczać nowe, świeże przyrosty. Mają one barwę bardzo jasnozieloną, żywą, która wspaniale kontrastuje z głęboką zielenią starszych igieł.

 

Odmiana ta należy do roślin o niezbyt wysokich wymaganiach, do dobrego wzrostu wystarczy jej średnio żyzna gleba, nie przesychająca na dłuższe okresy oraz stanowisko słoneczne lub półcieniste. W dużych ogrodach najlepiej cis ten prezentuje się sadzony w grupach, efekt optyczny jaki dają stożkowate sylwetki tej odmiany zostaje w ten sposób zwielokrotniony. W mniejszych ogrodach z powodzeniem można używać tego cisa jako karłowego substytutu cisa pospolitego. Sadząc tę odmianę mamy pewność, że w krótkim czasie nie rozrośnie się zbytnio i nie zacznie sprawiać problemów. Po posadzeniu młode sadzonki warto okrywać w obliczu silnych mrozów, ogólnie także dobrze jest sadzić cisy w miejscach zacisznych, osłoniętych od wiatrów. Ze względu na charakter wzrostu oraz bezobsługowość, polecamy tę odmianę do sadzenia w zieleni miejskiej.

Napisz swoją recenzję

Cis pospolity 'Ericoides'

Cis pospolity 'Ericoides'

Taxus baccata 'Ericoides'     Niewielka, kopulasta forma tego cisa zachęca do sadzenia go w mniejszych ogrodach, gdzie brak jest miejsca na typowe, duże egzemplarze innych odmian cisów. Rośnie wolno, maksymalnie osiągając około 2 metrów wysokości, najczęściej mniej. W młodości wykształca pokrój stożkowaty, starsze egzemplarze z kolei stają się coraz bardziej przysadziste, rozszerzając się nieco na boki. Ładne są igły tej odmiany, ...