Cis pospolity 'Great Column'

Cis pospolity 'Great Column' Taxus baccata 'Great Column'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Taxus baccata 'Great Column'

     Jedna z odmian cisa o pokroju bardzo zwartej kolumny. Przy maksymalnej wysokości, dochodzącej do około 4 metrów, cis ten może mieć nawet poniżej 1 metra szerokości! Jest to niezwykły wynik, ponieważ większość odmian cisów kolumnowych miewa zazwyczaj większe średnice korony. Rośnie średnio szybko, nieco dynamiczniej w młodości, kiedy to przyrosty roczne mogą dochodzić do 35 cm. Po 10 latach cis ten może mieć do 2 metrów lub nieco więcej wysokości. Odmiana ta do dobrego wykształcenia pokroju oraz odpowiedniego zagęszczenia igieł wymaga stanowisk słonecznych lub nieznacznie tylko zacienionych. W zbyt dużym zacienieniu pokrój może ulegać deformacjom. Najlepiej rośnie w glebie żyznej, dobrze zdrenowanej, o odczynie lekko kwaśnym.

 

W ogrodach sprawdzi się idealnie do nasadzeń symetrycznych oraz w parkach lub większych ogrodach, zakładanych na pochyłych zboczach, prowadzonych na wzór ogrodów włoskich. Najlepiej wygląda sadzony pojedynczo w otoczeniu innych gatunków  o pionowym charakterze wzrostu, na dużych, płaskich powierzchniach z kolei lepiej tworzyć niewielkie grupy do 5 – 7 osobników sadzonych w pobliżu siebie – podkreśli to strzelisty pokrój. W trakcie sezonu cis ten nie wymaga żadnych specjalistycznych zabiegów, młode sadzonki warto jednak okrywać na zimę, szczególnie w najchłodniejszych regionach kraju, gdyż mogą im podmarzać końcówki pędów. Ze względu na niewygórowane wymagania oraz brak konieczności stałej pielęgnacji polecamy tę odmianę do zieleni miejskiej.

Napisz swoją recenzję

Cis pospolity 'Great Column'

Cis pospolity 'Great Column'

Taxus baccata 'Great Column'      Jedna z odmian cisa o pokroju bardzo zwartej kolumny. Przy maksymalnej wysokości, dochodzącej do około 4 metrów, cis ten może mieć nawet poniżej 1 metra szerokości! Jest to niezwykły wynik, ponieważ większość odmian cisów kolumnowych miewa zazwyczaj większe średnice korony. Rośnie średnio szybko, nieco dynamiczniej w młodości, kiedy to przyrosty roczne mogą dochodzić do 35 cm. Po 10 latach cis ten może ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »