Cis pośredni 'Brownii'

Cis pośredni 'Brownii' Taxus x media 'Brownii'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Taxus x media 'Brownii'

    Ta kulista odmiana cisa jest wręcz idealną propozycją do nasadzeń miejskich, ale również ogrodowych dla osób mających mało czasu na pielęgnację swoich roślin. Rośnie w postaci niewysokiej kuli, maksymalnie dochodząc do wysokości 2,5 – 3 metrów, najczęściej jednak mniej. Szerokość tego cisa z kolei może przekraczać 2 metry u starych egzemplarzy. Rośnie wolno, roczne przyrosty oscylują w granicach 15 – 20 cm, roślina formuje kształt zbliżony do kulistego, starsze krzewy bywają lekko jajowate lub poduszkowate – zależy to w dużej mierze od warunków nasłonecznienia. Najlepiej rośnie na glebach przynajmniej średnio żyznych, luźnych, przepuszczalnych, stale lekko wilgotnych. Może rosnąć zarówno w pełnym słońcu, jak i w dość dużym zacienieniu.

 

Główne zastosowania tej rośliny do nasadzenia miejskie, tworzy się z tej odmiany szpalery lub gęste żywopłoty zimozielone, które ze względu na małe przyrosty oraz niewielką wysokość docelową wymagają mało zabiegów pielęgnacyjnych. Sadzić można ten cis w pobliżu ścian budynków, szczególnie na wąskich pasach zieleni między ścianą budynku a chodnikiem. Podobnie stosować można tę roślinę w ogrodach – wszelkie żywopłoty lub cięte nasadzenia w pobliżu domu, w miejscach reprezentacyjnych, to idealne środowisko tej odmiany. Raczej nie marznie, choć w najchłodniejszych regionach kraju zalecamy okrywanie młodych sadzonek.

Napisz swoją recenzję

Cis pośredni 'Brownii'

Cis pośredni 'Brownii'

Taxus x media 'Brownii'     Ta kulista odmiana cisa jest wręcz idealną propozycją do nasadzeń miejskich, ale również ogrodowych dla osób mających mało czasu na pielęgnację swoich roślin. Rośnie w postaci niewysokiej kuli, maksymalnie dochodząc do wysokości 2,5 – 3 metrów, najczęściej jednak mniej. Szerokość tego cisa z kolei może przekraczać 2 metry u starych egzemplarzy. Rośnie wolno, roczne przyrosty oscylują w granicach 15 – 20 cm, ...