Miłorząb dwuklapowy 'Horizontalis'

Miłorząb dwuklapowy 'Horizontalis' Ginkgo biloba 'Horizontalis'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Ginkgo biloba 'Horizontalis'

   Odmiana miłorzębu zwykle produkowana w formie piennej. Wzrost bardzo wolny. Wysokość rośliny zależna jest od miejsca zaszczepienie aczkolwiek zwykle 1,5-2m. W ciągu 10 lat korona drzewa rozrasta się na 2m średnicy Rocznie przyrasta zaledwie 20cm. Liście pojawiające się tylko sezonowo, żyłkowate umiejscowione na długich ogonkach. Kolor zielony aczkolwiek jesienią przybiera piękny żółto pomarańczowy kolor. Odmiana o niewielkich wymaganiach glebowych i wilgotnościowych - dobrze rosnąca nawet na mniej urodzajnych glebach. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu i półcieniu. Polecana do nasadzeń pojedynczych w miejscach eksponowanych. Odmiana wyselekcjonowana w Holandii cechuje się również wysoką tolerancją zanieczyszczeń.

Napisz swoją recenzję

Miłorząb dwuklapowy 'Horizontalis'

Miłorząb dwuklapowy 'Horizontalis'

Ginkgo biloba 'Horizontalis'    Odmiana miłorzębu zwykle produkowana w formie piennej. Wzrost bardzo wolny. Wysokość rośliny zależna jest od miejsca zaszczepienie aczkolwiek zwykle 1,5-2m. W ciągu 10 lat korona drzewa rozrasta się na 2m średnicy Rocznie przyrasta zaledwie 20cm. Liście pojawiające się tylko sezonowo, żyłkowate umiejscowione na długich ogonkach. Kolor zielony aczkolwiek jesienią przybiera piękny żółto pomarańczowy kolor. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »