Jałowiec płożący 'Mother Lode'

Jałowiec płożący 'Mother Lode' Juniperus horizontalis 'Mother Lode'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Juniperus horizontalis 'Mother Lode'


 

Odmiana ta została wyselekcjonowana z jałowca płożącego ‘Wiltonii’ i pod wieloma względami jest do niego podobna, jednak różni się barwą igieł i niektórymi wymaganiami względem warunków uprawnych. Pod względem wielu cech, w tym też ubarwienia jest podobna do odmiany ‘Golden Carpet’. Jest to odmiana o powolnym tempie wzrostu, zwykle po 10 latach osiąga do 10 cm wysokości i około 1 m szerokości, z kolei docelowe rozmiary to 20 cm wysokości i 2 m szerokości. Wałeczkowate pędy ścielące się po ziemi mają złocistożółty kolor podobnie jak łuskowate igły, które jesienią przebarwiają się na bardzo ozdobne pomarańczowo żółte kolory, czasem nawet z domieszką niebieskiej barwy. Żeby kolory te były bardziej intensywne potrzebuje słonecznego lub ewentualnie półcienistego stanowiska.

 

Preferencje względem gleby są zasadniczo prawie identyczne jak u innych jałowców płożących. Dobrze rośnie na przeciętnych glebach ogrodowych, lekkich, umiarkowanie wilgotnych, o kwaśnym lub lekko kwaśnym pH, ale może równie dobrze rosnąć n glebach mało zasobnych, jałowych i piaszczystych oraz suchych. Jest to odmiana przede wszystkim okrywowa, służąca do zadarniania większych powierzchni, ze względu na bardzo jasne barwy tworzy piękne kompozycje kolorystyczne z roślinami o ciemniejszym, zielonym lub niebieskim zabarwieniu. Nadaje się również znakomicie do ogródków skalnych i do alpinariów. Może być również uprawiana jako roślina pojemnikowa i wówczas tworzy malownicze, zwisające formy. Jest to odmiana całkowicie mrozoodporna oraz odporna na suszę i inne niekorzystne warunki, nie wymaga szczególnej pielęgnacji oraz przycinania.


Napisz swoją recenzję

Jałowiec płożący 'Mother Lode'

Jałowiec płożący 'Mother Lode'

Juniperus horizontalis 'Mother Lode'   Odmiana ta została wyselekcjonowana z jałowca płożącego ‘Wiltonii’ i pod wieloma względami jest do niego podobna, jednak różni się barwą igieł i niektórymi wymaganiami względem warunków uprawnych. Pod względem wielu cech, w tym też ubarwienia jest podobna do odmiany ‘Golden Carpet’. Jest to odmiana o powolnym tempie wzrostu, zwykle po 10 latach osiąga do 10 cm wysokości i około 1 m ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »