Jałowiec płożący 'Jade River'

Jałowiec płożący 'Jade River' Juniperus horizontalis 'Jade River'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Juniperus horizontalis 'Jade River'


 

Jeden z jałowców płożących o szybszym tempie wzrostu, wyselekcjonowany w 1980 roku w Kanadzie. Jest to odmiana bardzo znana, mająca wiele różnorodnych zastosowań. Dorasta do 2 m średnicy i około 10-20 cm wysokości tworząc wspaniałe, gęste kobierce, które nie rzadko zastępują w ogrodzie trawę. Pędy jak u większość jałowców płożących są cienkie, ścielące się po ziemi, natomiast wyrastające z nich liczne, krótkie, wiotkie gałązki są rozpostarte i lekko unoszą się ku górze sprawiając, że cały krzew wygląda jak spienione rzeczne kaskady. Liście początkowo mają postać drobnych, krótkich igieł, starsze zaś są łuskowate, przylegające do pędów, mają one ładny, przyciągający uwagę srebrzysto niebieski kolor, który w okresie zimy delikatnie nabiega czerwienią. Prócz najczęstszego zastosowania jako roślina zadarniająca , odmianę tę można sadzić również w ogródkach skalnych oraz w kompozycjach kolorystycznych z iglakami o jaśniejszym zabarwieniu.

 

Ponadto odmianę tę można prowadzić jako roślinę o widowiskowo zwisających pędach sadząc ja na brzegach murków lub w pojemnikach. Jałowiec ten jest bardzo łatwy w uprawie, nie wymaga poświęcania mu dużej ilości czasu, praktycznie jedyne co trzeba zrobić to wsadzić go do gruntu, czasem można go przyciąć wedle uznania, ale sam w sobie nie wymaga formowania. Najlepiej służą mu przeciętne gleby ogrodowe, dobrze przepuszczalne, o umiarkowanej wilgotności, ale dobrze rośnie również na glebach ubogich, jałowych i suchych. Preferuje stanowiska o dużym nasłonecznieniu. Jest odporny zarówno na suszę jak i na mrozy, a także na zanieczyszczenia powietrza, nie wymaga też okrywania na zimę. Jest to jedna z częściej wybieranych odmian jałowca płożącego, przede wszystkim na wspaniałe efekty estetyczne, małe wymagania i szybkie tempo wzrostu.  


Napisz swoją recenzję

Jałowiec płożący 'Jade River'

Jałowiec płożący 'Jade River'

Juniperus horizontalis 'Jade River'   Jeden z jałowców płożących o szybszym tempie wzrostu, wyselekcjonowany w 1980 roku w Kanadzie. Jest to odmiana bardzo znana, mająca wiele różnorodnych zastosowań. Dorasta do 2 m średnicy i około 10-20 cm wysokości tworząc wspaniałe, gęste kobierce, które nie rzadko zastępują w ogrodzie trawę. Pędy jak u większość jałowców płożących są cienkie, ścielące się po ziemi, natomiast wyrastające ...