Dereń błękitny 'Blue Cloud'

Dereń błękitny 'Blue Cloud' Cornus amomum 'Blue Cloud'

8,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-80cm

Cornus amomum 'Blue Cloud'

 

Niezwykły krzew, który przez okrągły rok stanowi ozdobę ogrodu. Obecnie jest jeszcze słabo znany i rzadko spotykany w ogrodach, jednak warto się nim zainteresować, gdyż jak większość dereni ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jest to krzew średniej wielkości, wszystkie pędy wyrastają promieniście od prawie samej ziemi, dorasta maksymalnie do 3 m wysokości i osiąga podobną szerokość. Liście są charakterystyczne dla dereni, duże, zielone, o niemal podłużnie ułożonych nerwach, mają kształt owalny, a co najistotniejsze, jesienią zmieniają barwę na różową czerwoną, bardzo intensywną, która wspaniale odcina się szczególnie na tle np. zimozielonych roślin.

 

Kwitnienie rozpoczyna się zwykle w maju i trwa aż do czerwca. Kwiaty są bardzo drobne, białe lub kremowe, zebrane w gęste baldachy. Na ich miejscu jesienią pojawiają się znacznie bardziej ozdobne owoce – kuliste pestkowce o granatowo niebieskim zabarwieniu wspaniale kontrastującym z czerwonymi już wówczas liśćmi. Zimą mimo iż liście opadają i pozostają nagie pędy roślina ta ani trochę nie traci na swoich wartościach ozdobnych. Pędy mają bowiem intensywny wiśniowo czerwony kolor, który sam w sobie jest bardzo intensywny, nie mówiąc już o efekcie jaki tworzy na tle pokrytej śniegiem ziemi.

 

Dereń ten wspaniale prezentuje się sadzony pojedynczo jak i w większych grupach, można z niego tworzyć formowane lub nieformowane żywopłoty oraz genialne kompozycje kolorystyczne, szczególnie z roślinami zimozielonymi i większymi iglakami w tle. U jego podnóża można sadzić rośliny takie jak niskie trawy, bluszcz lub runianka. ‘Blue Cloud’ to odmiana łatwa w uprawie, dobrze rośnie na każdej przeciętnej glebie ogrodowej, wilgotnej lub umiarkowanie wilgotnej, na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-80cm

Napisz swoją recenzję

Dereń błękitny 'Blue Cloud'

Dereń błękitny 'Blue Cloud'

Cornus amomum 'Blue Cloud'   Niezwykły krzew, który przez okrągły rok stanowi ozdobę ogrodu. Obecnie jest jeszcze słabo znany i rzadko spotykany w ogrodach, jednak warto się nim zainteresować, gdyż jak większość dereni ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jest to krzew średniej wielkości, wszystkie pędy wyrastają promieniście od prawie samej ziemi, dorasta maksymalnie do 3 m wysokości i osiąga podobną szerokość. Liście są ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »