Dereń skrętolistny 'Silver Giant'

Dereń skrętolistny 'Silver Giant' Cornus alternifolia 'Silver Giant'

25,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 35-65 cm lub Forma Pienna 90-140 cm

Cornus alternifolia 'Silver Giant'
Jest to sport odmiany 'Argentea'. Niewielkie drzewko, w ciągu 10 lat dorastające do 2-3 m wysokości. Jego gałęzie tworzą charakterystyczną strukturę, gdyż wyrastają z pnia piętrami i są poziomo, szeroko rozpostarte. Młode pędy są zielone, starsze brązowe. Liście zielone, z wąską, białą lub biało-różową obwódką, bardzo dekoracyjne. Jesienią przebrawiają się na czerwono. Kwiaty zebrane w baldachogrona wielkości 4-6 cm, białe, pojawiają się na przełomie maja i czerwca, na tle pstrych liści są mało widoczne. Owoce niebieskoczarne.
'Silver Giant' najlepiej rośnie na glebach żyznych, próchnicznych, wilgotnych. Preferuje stanowiska półcieniste: w pełnym cieniu gorzej się wybarwia, natomiast pełne słońce może uszkadzać barwne liście. Strefa mrozoodporności 6a, co oznacza, że typowe zimy znosi dobrze, natomiast w bardzo mroźne może częściowo przemarzać.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 35-65 cm lub Forma Pienna 90-140 cm

Napisz swoją recenzję

Dereń skrętolistny 'Silver Giant'

Dereń skrętolistny 'Silver Giant'

Cornus alternifolia 'Silver Giant' Jest to sport odmiany 'Argentea'. Niewielkie drzewko, w ciągu 10 lat dorastające do 2-3 m wysokości. Jego gałęzie tworzą charakterystyczną strukturę, gdyż wyrastają z pnia piętrami i są poziomo, szeroko rozpostarte. Młode pędy są zielone, starsze brązowe. Liście zielone, z wąską, białą lub biało-różową obwódką, bardzo dekoracyjne. Jesienią przebrawiają się na czerwono. Kwiaty zebrane w baldachogrona ...