Sosna drobnokwiatowa 'Glauca Elegans'

Sosna drobnokwiatowa 'Glauca Elegans' Pinus parviflora 'Glauca Elegans'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus parviflora 'Glauca Elegans'
Odmiana o typowym dla gatunku pokroju i nieco słabszej sile wzrostu. Po wielu latach może dorastać do ok. 10 m wzrostu. Gałęzie niezbyt gęste, za to gęsto pokryte bardzo dekoracyjnymi, długimi, wąskimi, sztywnymi, lekko zwiniętymi, zielonymi od góry i niebiesko-białymi od dołu igłami. Układ igieł na pędzie sprawia, że u części nich widoczna jest górna, a u innych dolna strona, co daje bardzo ciekawy i atrakcyjny efekt ich wielobarwności.
Odmiana o dużej tolerancji na niekorzystne warunki glebowo-klimatyczne i wysokiej mrozoodporności. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym.

Napisz swoją recenzję

Sosna drobnokwiatowa 'Glauca Elegans'

Sosna drobnokwiatowa 'Glauca Elegans'

Pinus parviflora 'Glauca Elegans' Odmiana o typowym dla gatunku pokroju i nieco słabszej sile wzrostu. Po wielu latach może dorastać do ok. 10 m wzrostu. Gałęzie niezbyt gęste, za to gęsto pokryte bardzo dekoracyjnymi, długimi, wąskimi, sztywnymi, lekko zwiniętymi, zielonymi od góry i niebiesko-białymi od dołu igłami. Układ igieł na pędzie sprawia, że u części nich widoczna jest górna, a u innych dolna strona, co daje bardzo ciekawy i ...