Głogownik kosmaty

Głogownik kosmaty Photinia villosa

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 90-110cm

Photinia villosa DC

Roślina należąca do rodziny różowatych. Jest to krzew dorastający do około 3 metrów wysokości i około 2-3 metrów szerokości. Posiada on grube, skórzaste liście od spodu pokryte włoskami (kosmkami). Liście są koloru ciemnozielonego. Jesienią przebarwiają się na pomarańczowo-żółty kolor. Krzew obficie kwitnie w czerwcu. Kwiaty są zebrane w baldachy. Są pojedynczo płatkowe. Owoce pojawiają się późnym latem. Są koloru czerwonego. Jest wrażliwy na mróz. W młodym wieku warto zastosować okrycie rośliny.

Zastosowanie: Nadaje się do ogródków przydomowych. Wdzięczny kolor jesienią oraz kwiaty wczesnym latem upiększą każdy ogród. Nadaje się również do ogrodó79. orientalnych, kompozycji ogrodowych.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 90-110cm

Napisz swoją recenzję

Głogownik kosmaty

Głogownik kosmaty

Photinia villosa DC Roślina należąca do rodziny różowatych. Jest to krzew dorastający do około 3 metrów wysokości i około 2-3 metrów szerokości. Posiada on grube, skórzaste liście od spodu pokryte włoskami (kosmkami). Liście są koloru ciemnozielonego. Jesienią przebarwiają się na pomarańczowo-żółty kolor. Krzew obficie kwitnie w czerwcu. Kwiaty są zebrane w baldachy. Są pojedynczo płatkowe. Owoce pojawiają się późnym latem. Są koloru ...