Cyprysik groszkowy 'Echiniformis'

Cyprysik groszkowy 'Echiniformis' Chamaecyparis pisifera 'Echiniformis'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Chamaecyparis pisifera 'Echiniformis'


Bardzo mało jeszcze znana odmiana cyprysika groszkowego, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych, popularnych odmian. Rośnie w postaci bardzo zbitej kuli, osiągając maksymalnie do około 1 metra średnicy. Pokrój kulisty jest naturalny dla tego krzewu, roślina nie wymaga zabiegów formujących. Wzrost jest słaby, roczne przyrosty są bardzo krótkie, w efekcie czego krzew jest bardzo zwarty i wygląda wręcz jakby był przez lata starannie przycinany i formowany. Aby dobrze rósł musimy mu zapewnić glebę najlepiej żyzną, przepuszczalną i umiarkowanie wilgotną, nie przesychającą. Do wykształcenia najbardziej proporcjonalnego kształtu wymaga stanowisk słonecznych lub lekko tylko ocienionych. W miejscach zbyt cienistych może ogołacać się w dolnych partiach, wyglądając przy tym mało ciekawie.

 

Świetnie nadaje się do kompozycji łączących szczepione, karłowe rośliny iglaste, różniące się zarówno kolorem igieł, jak i formą. Bogactwo różnorodnych odmian roślin iglastych pozwala na utworzenie bajkowych wręcz kompozycji, a dzięki karłowemu wzrostowi mogą tego dokonać również osoby posiadające niewielkie, przydomowe ogródki. Cyprysik ten jest wystarczająco odporny na mróz aby sadzić go można było na terenie całego kraju, w zasadzie tylko naprawdę małe sadzonki wymagają okrycia i to tylko w przypadku srogich, bezśnieżnych zim. 

Napisz swoją recenzję

Cyprysik groszkowy 'Echiniformis'

Cyprysik groszkowy 'Echiniformis'

Chamaecyparis pisifera 'Echiniformis' Bardzo mało jeszcze znana odmiana cyprysika groszkowego, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych, popularnych odmian. Rośnie w postaci bardzo zbitej kuli, osiągając maksymalnie do około 1 metra średnicy. Pokrój kulisty jest naturalny dla tego krzewu, roślina nie wymaga zabiegów formujących. Wzrost jest słaby, roczne przyrosty są bardzo krótkie, w efekcie czego krzew jest bardzo zwarty ...