Cyprysik tępołuskowy 'Little John'

Cyprysik tępołuskowy 'Little John' Chamaecyparis obtusa 'Little John'

14,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Chamaecyparis obtusa  'Little John'


 

Cyprysik ten jest rośliną wyróżniającą się nieregularnym, aczkolwiek wyraźnie pionowym charakterem wzrostu. Jest to odmiana karłowa, po wielu latach przekraczająca 1 metr wysokości, charakteryzująca się zróżnicowaniem w budowie pędów, tworzących świeże przyrosty. Część z nich zagęszcza się prędko, tworząc skręcone, muszelkowate twory, wyglądające czasem jak gdyby były wyczesane mizernie malutkim grzebykiem. Część z kolei tworzy słabo rozgałęzione, dłuższe gałązki, rosnące pionowo w górę i opadające ku dołowi po jakimś czasie pod wpływem własnego ciężaru. Mimo tego ciekawego charakteru roślina niezawodnie wykształca pionową sylwetkę, a w dłuższej perspektywie kształt piramidalny.

 

W związku z rozmiarami docelowymi należy przewidzieć dla tego cyprysika odpowiednie miejsce, powinno ono być lekko wysunięte, widoczne, a towarzystwo nie może należeć do grupy roślin silnie rosnących. Cyprysik ten w trakcie roku zmienia nieco wybarwienie, wiosną charakteryzując się wybarwieniem najlepszym, soczyście zielonym, z lekkim żółtawym nalotem, który ciemnieje wraz z biegiem sezonu, najmocniejszą głębię osiągając w zimie. Aby uwydatnić tę grę kolorów należy roślinę sadzić w miejscu słonecznym – tam oprócz wybarwienia zyskamy także proporcjonalny, bujny wzrost. Cyprysik ten jest mrozoodporny, ale w chłodniejszych regionach kraju należy okryć młode osobniki, szczególnie te rosnące w przeciągach. Większe i lepiej zdrewniałe osobniki nie marzną. Polecamy do małych i średnich ogrodów, także do uprawy pojemnikowej na tarasach czy balkonach.


  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Cyprysik tępołuskowy 'Little John'

Cyprysik tępołuskowy 'Little John'

Chamaecyparis obtusa   'Little John'   Cyprysik ten jest rośliną wyróżniającą się nieregularnym, aczkolwiek wyraźnie pionowym charakterem wzrostu. Jest to odmiana karłowa, po wielu latach przekraczająca 1 metr wysokości, charakteryzująca się zróżnicowaniem w budowie pędów, tworzących świeże przyrosty. Część z nich zagęszcza się prędko, tworząc skręcone, muszelkowate twory, wyglądające czasem jak gdyby były wyczesane mizernie ...