Abelia chińska

Abelia chińska Abelia chinensis

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Abelia chinensis

  Jest to krzew kwitnący na kolor biało-różowy. Kwiaty są lejkowate lub w kształcie trąbki, podobne czasem do kielichów hibiskusa, pachnące obficie. Kwitnie latem i jesienią. Liście ma ciemnozielone. Jest rośliną zimozieloną. Dorasta do 1,5 metra wysokości.

Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, osłoniętych miejscach gdyż jest wrażliwy na mróz. Lubi gleby wilgotne ale dość przepuszczalne. Alkaliczne piaskowo-gliniaste.

Roślina wymaga silnego cięcia co 3-4 lat. Jest odporna na choroby grzybowe jak i szkodniki. Bardzo dobrze sprawdza się w warunkach miejskich, ogrodach przydomowych itp.

Napisz swoją recenzję

Abelia chińska

Abelia chińska

Abelia chinensis    Jest to krzew kwitnący na kolor biało-różowy. Kwiaty są lejkowate lub w kształcie trąbki, podobne czasem do kielichów hibiskusa, pachnące obficie. Kwitnie latem i jesienią. Liście ma ciemnozielone. Jest rośliną zimozieloną. Dorasta do 1,5 metra wysokości. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, osłoniętych miejscach gdyż jest wrażliwy na mróz. Lubi gleby wilgotne ale dość przepuszczalne. Alkaliczne piaskowo-gliniaste. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »