Cyprysik tępołuskowy 'Crippsii'

Cyprysik tępołuskowy 'Crippsii' Chamaecyparis obtusa 'Crippsii'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Chamaecyparis obtusa 'Crippsii'

    Odmiana podobna do cyprysika japońskiego Aurea /rośnie wolniej od niego i osiąga w 10 lat ok. 1,5 metra /.Pokrój piramidalny, raczej gęsty choć pędy i gałązki są delikatne i stosunkowo długie. Liście zabarwienie w złocistym kolorze, gałązki wewnątrz lekko zielone. Przyrost na wysokość jest jednak znacznie mniejszy, ze względu na silne przewisające nie pędów... Wymaga stanowiska słonecznego, w całkowitym cieniu raczej zielenieje. Odmiana nadająca się do wyeksponowania jako samotnie rosnący okaz, wymaga jednak osłony od mroźnych, suchych wiatrów .Odmiana przydatna do tworzenia kompozycji w których cyprysik japoński jest elementem bardzo wyeksponowanym.

Napisz swoją recenzję

Cyprysik tępołuskowy 'Crippsii'

Cyprysik tępołuskowy 'Crippsii'

Chamaecyparis obtusa 'Crippsii'     Odmiana podobna do cyprysika japońskiego Aurea /rośnie wolniej od niego i osiąga w 10 lat ok. 1,5 metra /.Pokrój piramidalny, raczej gęsty choć pędy i gałązki są delikatne i stosunkowo długie. Liście zabarwienie w złocistym kolorze, gałązki wewnątrz lekko zielone. Przyrost na wysokość jest jednak znacznie mniejszy, ze względu na silne przewisające nie pędów... Wymaga stanowiska słonecznego, w ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »