Cyprysik nutkajski 'Pendula'

Cyprysik nutkajski 'Pendula' Chamaecyparis nootkotensis 'Pendula'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Chamaecyparis nootkotensis 'Pendula'

Otrzymana w holenderskich szkółkach van Leeuwena przed 1884 r.W Polsce znana od 1896 r. Odmiana drzewiasta, stare okazy osiągają u nas wysokość 20 m. Korona zbudowana luźno, gałęzie przewisają / z nich z kolei zwieszają się kurtyny płaskich rozgałęzień/. Zabarwienie szarozielone. Wyjątkowo ozdobna odmiana, stosowana w parkach i ogródkach przed domami jako główny element dekoracyjny najlepiej sadzony w otoczeniu tylko mniejszych i płożących roślin.

Napisz swoją recenzję

Cyprysik nutkajski 'Pendula'

Cyprysik nutkajski 'Pendula'

Chamaecyparis nootkotensis  'Pendula' Otrzymana w holenderskich szkółkach van Leeuwena przed 1884 r.W Polsce znana od 1896 r. Odmiana drzewiasta, stare okazy osiągają u nas wysokość 20 m. Korona zbudowana luźno, gałęzie przewisają / z nich z kolei zwieszają się kurtyny płaskich rozgałęzień/. Zabarwienie szarozielone. Wyjątkowo ozdobna odmiana, stosowana w parkach i ogródkach przed domami jako główny element dekoracyjny najlepiej ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »