Abelia (dwupłonka) mosańska

Abelia (dwupłonka) mosańska Abelia mosanensis

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Abelia mosanensis

   Rzadko spotykany krzew liściasty o pięknych pachnących kwiatach. Krzew charakteryzuje się zwartym i gęstym pokrojem. Gałęzie wyrastają ukośnie do góry, a następnie łukowato zwieszają się do ziemi. Liście długości 4-7 cm. Są przecieległe, zielone, szeroko lancetowate o wierzchołkach zaostrzonych. Jesienią zmieniaja barwę na różowo-czerwoną. Kwiaty pojawiają się  na przełomie maja i czerwca. Pachną trochę jak jaśmin, troszkę jak lilak i mają biały kolor. Dorasta do ponad 3 metrów wysokości i tyle samo szerokości.

      Wymagania: Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, na glebie o lekko kwaśnym odczynie. Nie toleruje miejsc suchych i nadmiernie wilgotnych. Jest mrozoodporna.

Napisz swoją recenzję

Abelia (dwupłonka) mosańska

Abelia (dwupłonka) mosańska

Abelia mosanensis    Rzadko spotykany krzew liściasty o pięknych pachnących kwiatach. Krzew charakteryzuje się zwartym i gęstym pokrojem. Gałęzie wyrastają ukośnie do góry, a następnie łukowato zwieszają się do ziemi. Liście długości 4-7 cm. Są przecieległe, zielone, szeroko lancetowate o wierzchołkach zaostrzonych. Jesienią zmieniaja barwę na różowo-czerwoną. Kwiaty pojawiają się  na przełomie maja i czerwca. Pachną trochę jak jaśmin, ...