Cyprysik nutkajski 'Klippert'

Cyprysik nutkajski 'Klippert' Chamaecyparis nootkatensis 'Klippert'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Chamaecyparis nootkatensis 'Klippert'


Bajkowo wyglądająca odmiana cyprysika nutkajskiego, podobna w znacznym stopniu na pierwszy rzut oka do starszej odmiany ‘Pendula’. Ten kultywar jest jednak bardziej smukły, węższy, jego pędy opadają ku ziemi bliżej pnia niż ma to miejsce u ‘Penduli’, która jest wyraźnie bardziej rozłożysta. Rośnie średnio szybko, rocznie może przyrastać do 20-30 cm na wysokość, osiągając maksymalnie poniżej 10 metrów wysokości. Od wspomnianej odmiany różni się także wybarwieniem pędów, które są u ‘Klipperta’ wyraźnie bardziej niebieskawe, przynajmniej przez część sezonu. Do dobrego wzrostu wymaga stanowisk wilgotnych, zacisznych, osłoniętych od wiatrów.

 

Jest wystarczająco mrozoodporny aby sadzić go bez przeszkód na terenie całego kraju, choć mniejsze sadzonki w chłodnych rejonach dobrze byłoby okryć w przypadku wystąpienia silnych mrozów. Przepiękny pokrój tej odmiany czynią ją atrakcyjną propozycją do wielu aranżacji. Nadaje się zarówno do nasadzeń pojedynczych, szczególnie w mniejszych ogrodach, oraz grupowych – kompozycje takie można stosować na wyeksponowanych obrzeżach większych polan. Rzadko spotykane są aleje obsadzone tą odmianą, nie mniej jednak robią duże wrażenie. W klombach dobrze współgra z niższymi iglakami, a także z rozłożystymi, niewysokimi krzewami liściastymi, takimi jak perukowce, jaśminowce czy wyższe żylistki.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Cyprysik nutkajski 'Klippert'

Cyprysik nutkajski 'Klippert'

Chamaecyparis nootkatensis  'Klippert' Bajkowo wyglądająca odmiana cyprysika nutkajskiego, podobna w znacznym stopniu na pierwszy rzut oka do starszej odmiany ‘Pendula’. Ten kultywar jest jednak bardziej smukły, węższy, jego pędy opadają ku ziemi bliżej pnia niż ma to miejsce u ‘Penduli’, która jest wyraźnie bardziej rozłożysta. Rośnie średnio szybko, rocznie może przyrastać do 20-30 cm na wysokość, osiągając maksymalnie poniżej ...