Bagno grenlandzkie 'Compactum'

Bagno grenlandzkie 'Compactum' Ledum groenlandium 'Compactum'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Ledum groenlandium 'Compactum'

Przepiękny, choć niewielki krzew ozdobny pochodzący z dalekiej północy, porastający naturalnie Grenlandię. Dorasta przeważnie do 40 – 50 cm wysokości i nieco więcej szerokości przybierając nieregularny, kulisty pokrój i rosnąc w postaci niewielkich kęp. Polecany jest głównie do ogrodów o kwaśnej, wręcz bagiennej, torfowej glebie, bardzo wilgotnej i bogatej w próchnicę, tylko w takich warunkach może prawidłowo rosnąć i obficie kwitnąć, dlatego też zanim go posadzimy należy sprawdzić czy może zapewnić mu odpowiednie warunki do wzrostu.

 

Bagno grenlandzkie nie jest też wskazane do sadzenia w ogrodach w których przebywają dzieci, gdyż jego liście i pędy są trujące a przy okazji wydzielają też silny, odurzający zapach. Liście są równowąskie, długie do 4 cm, lekko pomarszczone, jasnozielone. Kwiaty pojawiają się w maju i pozostają na krzewie do końca czerwca. Są one drobne, białe, zebrane w kuliste bardzo baldachogrona i występują na krzewie w bardzo dużej obfitości. Bagno grenlandzkie jest polecane jako roślina ozdobna wszędzie tam, gdzie istnieją odpowiednie ku temu warunki, można je sadzić np. na stanowiskach półcienistych pod drzewami, pod murami domów, a także na rabatach z różanecznikami. Wytrzymuje bardzo wysokie mrozy nawet do -45 stopni, natomiast absolutnie nie toleruje suszy. 

Napisz swoją recenzję

Bagno grenlandzkie 'Compactum'

Bagno grenlandzkie 'Compactum'

Ledum groenlandium 'Compactum' Przepiękny, choć niewielki krzew ozdobny pochodzący z dalekiej północy, porastający naturalnie Grenlandię. Dorasta przeważnie do 40 – 50 cm wysokości i nieco więcej szerokości przybierając nieregularny, kulisty pokrój i rosnąc w postaci niewielkich kęp. Polecany jest głównie do ogrodów o kwaśnej, wręcz bagiennej, torfowej glebie, bardzo wilgotnej i bogatej w próchnicę, tylko w takich warunkach może ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »