Cyprysik tępołuskowy 'Goldilocks'

Cyprysik tępołuskowy 'Goldilocks' Chamaecyparis obtusa 'Goldilocks'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Chamaecyparis obtusa 'Goldilocks'


Bardzo ładna odmiana, pochodzenia holenderskiego. Została wyselekcjonowana już ponad trzy dekady temu, ale w Polsce dopiero zaczyna zdobywać powszechne uznanie – wcześniej w dużej mierze była znana jedynie kolekcjonerom oraz szkółkarzom. Rośnie podobnie do gatunku, raczej wolno, do 20-25 cm rocznie, tworzy pokrój wąskiego stożka lub nawet kolumny! Tym, co wyróżnia ‘Goldilocks’ jest złocistożółty kolor igieł, który utrzymuje się przez cały rok, jego intensywność nasila się dodatkowo wiosną oraz wczesnym latem, w momencie wypuszczania nowych przyrostów. Dobrze rośnie na większości gleb ogrodowych, wymaga stale lekko wilgotnej gleby, nie znosi jednak zalewania korzeni oraz zastoisk wodnych.

 

Najlepiej roślina czuje się na stanowiskach słonecznych, tam też najlepiej będzie się wybarwiać. W miejscach półcienistych oraz mocno zacienionych może wykształcać zniekształcony, bardziej kopulasty pokrój, również wybarwienie będzie dużo mniej intensywne. W ogrodach najlepiej prezentuje się sadzony na tle ciemnej zieleni innych roślin, najlepiej iglastych aby efekt optyczny utrzymywał się przez cały rok. Nadaje się dobrze do ogrodów mniejszych, rośnie bowiem pionowo, nie zajmuje więc dużo miejsca, a jednocześnie daje bardzo dobry efekt rozświetlania miejsca, co nasila się wiosną oraz wczesnym latem.

Napisz swoją recenzję

Cyprysik tępołuskowy 'Goldilocks'

Cyprysik tępołuskowy 'Goldilocks'

Chamaecyparis obtusa 'Goldilocks' Bardzo ładna odmiana, pochodzenia holenderskiego. Została wyselekcjonowana już ponad trzy dekady temu, ale w Polsce dopiero zaczyna zdobywać powszechne uznanie – wcześniej w dużej mierze była znana jedynie kolekcjonerom oraz szkółkarzom. Rośnie podobnie do gatunku, raczej wolno, do 20-25 cm rocznie, tworzy pokrój wąskiego stożka lub nawet kolumny! Tym, co wyróżnia ‘Goldilocks’ jest złocistożółty ...