Cyprysik Lawsona 'Wisselii'

Cyprysik Lawsona 'Wisselii' Chamaecyparis lawsoniana 'Wisselii'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P1
  • Model Wys. 60-70cm

Chamaecyparis lawsoniana  'Wisselii'


Bardzo ładna, drzewiasta odmiana cyprysika. Posiada ona dość nietypowy wygląd niewielkiego drzewa o ażurowej koronie, z rzadko rozmieszczonymi, grubymi gałęziami, odchodzącymi od pnia pod kątem prostym. Posiada bardzo krótkie igły, gęsto rozmieszczone na pędach, zwarte, koloru ciemnozielonego. Odmiana rośnie raczej wolno, do 30 cm rocznie, tworząc w młodości strukturę kolumnową, która w starszym wieku staje się wyraźnie drzewkowata. Maksymalne rozmiary tego cyprysika to około 4 – 5 metrów wysokości po wielu latach wzrostu. Rośnie najlepiej w miejscach zacisznych, osłoniętych od wiatrów, dostatecznie słonecznych.

 

Jest jedną z odmian, które najlepiej czują się w ogrodach naturalistycznych, rosnąc w mniejszej lub większej bliskości innych wyższych roślin lub całych grup zadrzewień. Sprawdzi się także w zieleni miejskiej, o ile miejsca nasadzeń będą dostatecznie osłonięte. Cyprysik ten zdobi miejsce głównie swoją formą, luźno rozmieszczonych gałęzi, wychodzących z pnia pod kątem prostym, a lekko wyginających się łukowato ku górze na swych końcach. Dobrze jest więc sadzić go blisko innych drzew lub wysokich krzewów, ale jednocześnie w pozycji lekko wysuniętej, wyeksponowanej – tak abyśmy mogli bez trudu dostrzeć atrakcyjną sylwetkę tego cyprysika.

  • Pojemnik P1
  • Model Wys. 60-70cm

Napisz swoją recenzję

Cyprysik Lawsona 'Wisselii'

Cyprysik Lawsona 'Wisselii'

Chamaecyparis lawsoniana   'Wisselii' Bardzo ładna, drzewiasta odmiana cyprysika. Posiada ona dość nietypowy wygląd niewielkiego drzewa o ażurowej koronie, z rzadko rozmieszczonymi, grubymi gałęziami, odchodzącymi od pnia pod kątem prostym. Posiada bardzo krótkie igły, gęsto rozmieszczone na pędach, zwarte, koloru ciemnozielonego. Odmiana rośnie raczej wolno, do 30 cm rocznie, tworząc w młodości strukturę kolumnową, która w ...