Kryptomeria japońska 'Dacrydioides'

Kryptomeria japońska 'Dacrydioides' Cryptomeria japonica 'Dacrydioides'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Bardzo oryginalne, rzadko spotykane w Polsce drzewo. Osiąga 4 m wysokości. Jego pokrój jest luźny, nieregularny, jakby „rozstrzelony”. Pędy pokryte są bardzo krótkimi, zachodzącymi na siebie, szarozielonymi igłami, które nie zmieniają barwy zimą. Gałązki są długie, cienkie, płaskie i wężowato się przewieszają. Dekoracyjna jest także szara, łuszcząca się kora. Ciekawie prezentuje się jako soliter, zwłaszcza na jasnym tle. Kompozycjom dodaje lekkości. Roślina kolekcjonerska.
Wymaga gleb żyznych, zasobnych w składniki pokarmowe i wilgotnych. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu lub lekkim półcieniu.

Napisz swoją recenzję

Kryptomeria japońska 'Dacrydioides'

Kryptomeria japońska 'Dacrydioides'

Bardzo oryginalne, rzadko spotykane w Polsce drzewo. Osiąga 4 m wysokości. Jego pokrój jest luźny, nieregularny, jakby „rozstrzelony”. Pędy pokryte są bardzo krótkimi, zachodzącymi na siebie, szarozielonymi igłami, które nie zmieniają barwy zimą. Gałązki są długie, cienkie, płaskie i wężowato się przewieszają. Dekoracyjna jest także szara, łuszcząca się kora. Ciekawie prezentuje się jako soliter, zwłaszcza na jasnym tle. Kompozycjom dodaje ...