Brzoza wodna

Brzoza wodna Betula occidentalis

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 30-55 cm

Betula occidentalis (Hook.)


 

Jest to mały krzew liściasty lub małe drzewko dorastające do 10 metrów wysokości. Zwykle posiada kilka pni – całość wygląda bardzo malowniczo. Kora drzewa jest ciemna, zazwyczaj barwy czerwono-brązowej do czarnej, zwykle też gładka nie złuszczająca się, zupełnie różna od powszechnie występującej w naszym kraju brzozy brodawkowatej. Gałęzie są nagie lub lekko owłosione, liście kształtu jajowatego do rombowego o długości od 1 do 7 cm. Kwiaty zapylane są przez wiatr; mają kształt zwisających kotków  o długości 2-4 cm. Owoce składają się z wielu drobnych nasion w postaci tzw. skrzydełek znajdujących się między wypustkami kotków. Brzoza wodna pochodzi z zachodniej części Ameryki Północnej. Gatunek ten preferuje gleby piaszczyste lub gliniaste, średnio nawodnione oraz średnio zmineralizowane, o odczynie kwaśnym do lekko zasadowego. Drzewko może rosnąć w półcieniu lub cieniu, nie może zabraknąć go w przydomowym ogrodzie, szczególnie tym o małych wymiarach. Roślina ta toleruje również silne wiatry, choć na stanowiskach zbyt wietrznych mogą podmarzać końcowki pędów. Polecamy tę brzozę do zastosowania w zieleni miejskiej, ze względu na niewielkie rozmiary oraz krzewiasty pokrój może stanowić element bardzo ładnych klombów sadzonych w parkach czy na większych skwerach.


  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 30-55 cm

Napisz swoją recenzję

Brzoza wodna

Brzoza wodna

Betula occidentalis (Hook.)   Jest to mały krzew liściasty lub małe drzewko dorastające do 10 metrów wysokości. Zwykle posiada kilka pni – całość wygląda bardzo malowniczo. Kora drzewa jest ciemna, zazwyczaj barwy czerwono-brązowej do czarnej, zwykle też gładka nie złuszczająca się, zupełnie różna od powszechnie występującej w naszym kraju brzozy brodawkowatej. Gałęzie są nagie lub lekko owłosione, liście kształtu ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »