Abelia (dwupłonka) koreańska

Abelia (dwupłonka) koreańska Abelia koreana

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Abelia koreana

    Krzew ten dorasta po wielu latach do 2,5 m wysokości, ale rośnie bardzo powoli, często wytwarza odrośla korzeniowe. Pokrój krzewu jest rozłożysty, młode pędy są brązowe, starsze jasnoszare. Liście są jajowate, ciemnozielone, wydłużone, lub prawie lancetowate, na brzegu piłkowane, osiągają długość do 7 cm. Kwiaty osiągają średnicę do około 1,5 cm i długość 3 cm i są zebrane przeważnie po 2 na końcach krótkich bocznych pędów, są czteropłatkowe (w przeciwieństwie do abelii mosańskiej, która ma kwiaty pięciopłatkowe), barwy bladoróżowej, u podstawy rurki kwiatowej znajdują się cztery podłużne działki kielicha długości około 1 cm. Kwitnie na przełomie maja i czerwca, a kwiaty zdobią krzew nawet przez około miesiąc i są silnie pachnące. Owoce są podłużne, jednonasienne, długości około 1 cm. Pochodzi z Mandżurii i Korei Północnej, gdzie występuje w niższych partiach gór, rosnąc tam na zboczach w zaroślach oraz w lasach iglastych.

Uprawa i zastosowanie:

Preferuje gleby żyzne, dobrze uprawione i przepuszczalne oraz stanowisko słoneczne lub półcieniste, ale może rosnąć również na glebach płytkich, wówczas jednak zalecane jest podlewanie w czasie dłuższych upałów. Ze względu na długi okres kwitnienia i powolny wzrost, może być stosowana na obrzeżach rabat, których nie zdominuje w szybkim tempie. Jako jedna z niewielu abelii jest w pełni odporna na mrozy w naszych warunkach i może być sadzona w całym kraju, jedynie w najchłodniejszych rejonach mogą niekiedy przemarzać końce pędów.

 

Napisz swoją recenzję

Abelia (dwupłonka) koreańska

Abelia (dwupłonka) koreańska

Abelia koreana     Krzew ten dorasta po wielu latach do 2,5 m wysokości, ale rośnie bardzo powoli, często wytwarza odrośla korzeniowe. Pokrój krzewu jest rozłożysty, młode pędy są brązowe, starsze jasnoszare. Liście są jajowate, ciemnozielone, wydłużone, lub prawie lancetowate, na brzegu piłkowane, osiągają długość do 7 cm. Kwiaty osiągają średnicę do około 1,5 cm i długość 3 cm i są zebrane przeważnie po 2 na końcach krótkich bocznych ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »