Brzoza (Betula tauschii)

Brzoza (Betula tauschii) Betula tauschii

25,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.50-60cm

Betula tauschii Regel
syn. Betula platyphylla ssp. platyphylla
Pochodzi z Japoni, bywa uznawana za japoński odpowiednik brzozy brodawkowatej (Betula pendula). W naturze osiąga nawet 25 m wysokości, w uprawie jest znacznie mniejsza. Jest to drzewo o luźnym, lekkim pokroju i szarobiałej korze. Kwitnie wiosną (IV-V), jest wiatropylna (jak wszystkie brzozy).
Betula tauschii jest mrozoodporna i tolerancyjna w stosunku do gleby, dobrze rośnie w niemal każdej glebie, byle przepuszczalnej. Znosi również szeroki zakres odczynu gleby: od lekko kwaśnej do zasadowej. Odporna na silne wiatry. Znacznie słabiej rośnie w cieniu, dlatego należy ją sadzić na stanowiskach z pełną ekspozycją słoneczną.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.50-60cm

Napisz swoją recenzję

Brzoza (Betula tauschii)

Brzoza (Betula tauschii)

Betula tauschii Regel syn. Betula platyphylla ssp. platyphylla Pochodzi z Japoni, bywa uznawana za japoński odpowiednik brzozy brodawkowatej ( Betula pendula ). W naturze osiąga nawet 25 m wysokości, w uprawie jest znacznie mniejsza. Jest to drzewo o luźnym, lekkim pokroju i szarobiałej korze. Kwitnie wiosną (IV-V), jest wiatropylna (jak wszystkie brzozy). Betula tauschii jest mrozoodporna i tolerancyjna w stosunku do gleby, ...