Cyprysik Lawsona 'Robusta'

Cyprysik Lawsona 'Robusta' Chamaecyparis lawsoniana 'Robusta'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 40-50cm

Chamaecyparis lawsoniana  'Robusta'

 

Szybko rosnąca, zwarta, kolumnowa odmiana cyprysika, która w młodości przypomina pod względem kształtu żywotnik zachodni ‘Smaragd’. Rośnie dosyć szybko, nawet bez cięcia wykształca bardzo zwartą sylwetkę, zdobiąc miejsce swoją jasną, pełną wigoru zielenią pędów. Jest to odmiana nadająca się świetnie na żywopłoty, szczególnie powinna sprawdzić się w miejscach o glebie bardziej wilgotnej, żyźniejszej. W większych ogrodach, a także jeśli zaistnieją specyficzne warunki kompozycji w ogrodach mniejszych cyprysik ten może rosnąć pojedynczo lub w niezbyt licznych grupach.

Może w ten sposób stanowić centrum klombu, wyraźnie zaznaczając wertykalną oś nasadzenia, szczególnie jeśli towarzyszą mu różniące się formą, luźniejsze lub przewieszające się odmiany iglaste (na przykład cyprysik nutkajski Pendula). Niższe piętra oraz podnóże takiego nasadzenia można wykonać przy użyciu pasujących odmian iglastych, a także krzewów liściastych. Przy tej odmianie należy wspomnieć o ograniczeniach co do jej uprawy w Północnej, a szczególnie Północno-Wschodniej Polsce, gdzie rosnąc w miejscach wietrznych może zimą podmarzać (w rzeczywistości dzieje się tak głównie na glebach piaszczystych i jałowych). Fakt ten można marginalizować poprzez sadzenie tej odmiany w miejscach osłoniętych, blisko budynków, w zaułkach – rola stanowiska czasami odgrywa znacznie większą rolę niż strefa uprawy.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 40-50cm

Napisz swoją recenzję

Cyprysik Lawsona 'Robusta'

Cyprysik Lawsona 'Robusta'

Chamaecyparis lawsoniana   'Robusta'   Szybko rosnąca, zwarta, kolumnowa odmiana cyprysika, która w młodości przypomina pod względem kształtu żywotnik zachodni ‘Smaragd’. Rośnie dosyć szybko, nawet bez cięcia wykształca bardzo zwartą sylwetkę, zdobiąc miejsce swoją jasną, pełną wigoru zielenią pędów. Jest to odmiana nadająca się świetnie na żywopłoty, szczególnie powinna sprawdzić się w miejscach o glebie bardziej wilgotnej, ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »