Berberys Hookera

Berberys Hookera Berberis hookeri

9,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Berberis hookeri

Piękny zimozielony krzew, który posadzony w miejscu zacisznym będzie cieszył nasze oczy pełnym ulistnieniem przez całą zimę! Rośnie jako niewielki krzew, w cieplejszych klimatach osiąga do 2 metrów, przy szerokości dochodzącej do 1,5 metra, w Polsce jednak średnie wymiary tego berberysu powinny być nieco mniejsze. Najlepiej rośnie w miejscach słonecznych lub półcienistych, znosi gleby o pH wahającym się od 5,5 do 8, ma więc dość dużą tolerancję w tym zakresie. Gleba dla tego berberysu powinna być delikatnie wilgotna, nie toleruje jednak dłuższych zastoisk wodnych i zasadą w przypadku tego gatunku jest, że lepiej aby miał zbyt sucho niż zbyt wilgotno.

 

Z wyglądu jest nieco podobny do berberysu Juliany, ma także podobną mrozoodporność, pozwalającą na uprawę w Polsce. W ogrodzie najlepiej sprawdzi się otulony innymi gęstymi krzewami, wkomponowany w klomb lub wysoką rabatę. Zapewni mu to częściową osłonę przed mrozem i pozwoli cieszyć się zielenią liści w okresie kiedy inne rośliny są w stanie bezlistnym. Berberys ten można przycinać i formować, zagęszcza się wtedy ładnie i pozwala na prowadzenie w postaci niewielkich żywopłotów, obwódek itp. W miejscach zacisznych można ponadto sadzić go jako pojedynczy, wolno stojący krzew – taka uprawa ma duże szanse powodzenia, szczególnie w cieplejszych regionach Polski.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Berberys Hookera

Berberys Hookera

Berberis hookeri Piękny zimozielony krzew, który posadzony w miejscu zacisznym będzie cieszył nasze oczy pełnym ulistnieniem przez całą zimę! Rośnie jako niewielki krzew, w cieplejszych klimatach osiąga do 2 metrów, przy szerokości dochodzącej do 1,5 metra, w Polsce jednak średnie wymiary tego berberysu powinny być nieco mniejsze. Najlepiej rośnie w miejscach słonecznych lub półcienistych, znosi gleby o pH wahającym się od 5,5 do 8, ma ...