Berberys 'Indian Summer'

Berberys 'Indian Summer' Berberis 'Indian Summer'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Berberis 'Indian Summer'

Jest to odmiana o dość pokaźnych rozmiarach, osiągająca w dobrych warunkach nawet do 3 m wysokości i do 2 m szerokości. Cechuje się wyprostowanym, ale też rozłożystym, silnie krzaczastym i gęstym pokrojem. Krzew ten jest ozdobny w szczególności ze względu na liście oraz pokrywające go, kłujące kolce. Liście są grube, skórzaste, odwrotnie jajowate, o gładkich brzegach i ładnym, jasnozielonym odcieniu, najbardziej atrakcyjne stają się jesienią, kiedy zmieniają kolor na intensywnie czerwony. Już tylko z tego powodu warto mieć tę odmianę w swym ogrodzie, gdyż nada mu ciepły, wesoły akcent w ponure, jesienne dni.

 Kwiaty pojawiają się na przełomie kwietnia i maja, są dosyć niepozorne, jednak ładne, żółto pomarańczowe, zebrane w niewielkie kwiatostany na szczytach pędów. Berberys ten bardzo dobrze sprawdza się w postaci żywopłotów zarówno formowanych jak i nieformowanych, a także rosnąc pojedynczo na krótko ciętych trawnikach oraz w większych grupach. Jest łatwy w uprawie i bardzo tolerancyjny. Wystarczy mu przeciętna gleba ogrodowa o umiarkowanej wilgotności oraz słoneczne i półcieniste stanowisko, do tego jest roślina o wysokiej mrozoodporności. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Berberys 'Indian Summer'

Berberys 'Indian Summer'

Berberis 'Indian Summer' Jest to odmiana o dość pokaźnych rozmiarach, osiągająca w dobrych warunkach nawet do 3 m wysokości i do 2 m szerokości. Cechuje się wyprostowanym, ale też rozłożystym, silnie krzaczastym i gęstym pokrojem. Krzew ten jest ozdobny w szczególności ze względu na liście oraz pokrywające go, kłujące kolce. Liście są grube, skórzaste, odwrotnie jajowate, o gładkich brzegach i ładnym, jasnozielonym odcieniu, ...