Abeliofylum koreańskie

Abeliofylum koreańskie Abeliophyllum distichum

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Abeliophyllum distichum

Przepiękny krzew polecany szczególnie amatorom niezwykłych roślin i kolekcjonerom, jednakże nie tylko, gdyż obfitością swych kwiatów rozjaśni każdy ogród. Naturalnym miejscem występowania tej ciekawej rośliny jest, jak nazwa wskazuje, Korea. W warunkach tam panujących dorasta nawet do 2 m wysokości, jednak w naszym klimacie zwykle osiąga nieco mniejsze rozmiary. Przybiera luźny, kulisty, rozłożysty pokrój, a jej czerwonobrązowe, bardzo eleganckie i ozdobne pędy zwieszają się łukowato pod naporem kwiatów. Pojawiają się one zwykle jeszcze przed rozwojem liści, na początku marca i pozostają na krzewie aż do końca maja, dzięki czemu przez całą wiosnę możemy podziwiać ich piękny wygląd przypominający nieco kwiaty forsycji, oraz bardzo przyjemny, migdałowy zapach.

 

W odróżnieniu do forsycji kwiaty Abeliofylum są jednak białe z lekkim różowym nalotem. Są nieduże do 1,5 cm średnicy, czteropłatkowe i tak gęsto upakowane na pędach, że podczas kwitnienia nie widać nic innego prócz kwiatów. Owocami tego gatunku są płaskie lub kuliste orzechy. Liście mają do 7 cm długości, są zielone, a na jesieni przebarwiają się na ładne, żółte i pomarańczowe odcienie. Abeliofylum jest stosunkowo mało odporne na mrozy, szczególnie w przypadku młodych roślin, dlatego na zimę należy je okrywać np. kopczykiem z ziemi lub liście lub w inny sposób. Jest to gatunek dość łatwy w uprawie, preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, ciepłe i osłonięte od wiatru, natomiast wystarczą mu przeciętne ogrodowe, umiarkowanie wilgotne gleby. Po kwitnieniu pędy przycina się nisko aby roślina w kolejnym sezonie obficiej kwitła. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Napisz swoją recenzję

Abeliofylum koreańskie

Abeliofylum koreańskie

Abeliophyllum distichum Przepiękny krzew polecany szczególnie amatorom niezwykłych roślin i kolekcjonerom, jednakże nie tylko, gdyż obfitością swych kwiatów rozjaśni każdy ogród. Naturalnym miejscem występowania tej ciekawej rośliny jest, jak nazwa wskazuje, Korea. W warunkach tam panujących dorasta nawet do 2 m wysokości, jednak w naszym klimacie zwykle osiąga nieco mniejsze rozmiary. Przybiera luźny, kulisty, rozłożysty pokrój, a jej ...