Świerk koreański

Świerk koreański Picea koraiensis

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Picea koraiensis Nakai
Drzewo dorastające do 30 m wysokości, o grubości pnia do 0,8 m, tworzące dużą, stożkową koronę. Kora łuszcząca się, najczęściej szarobrązowa, rzadziej szara. Gałęzie długie, cienkie. Igły ciemnozielone, krótkie, cienkie o długości 1-2 cm i szerokości ok. 1,5 mm. Młode szyszki zielone, po dojrzeniu żółobrązowe, o długości 5-8 cm, skierowane w stronę wierzchołka pędu.
Gatunek opisany w 1919 r. przez Takenoshin Nakai. Występuje w północno-wschodnich Chinach, w dalekowschodnim rosyjskim Primorye, a także, w mniejszym stopniu, w Korei. Na tych terenach jest popularny i tworzy rozległe lasy. Rośnie na zboczach górskich i wzdłuż potoków, jest spotykany na wysokościach 400-1800 m n.p.m. Należy do strefy mrozoodporności USDA 6, więc wytrzymuje mrozy rzędu -23 st. C. Preferuje gleby żyzne, wilgotne, przepuszczalne. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu. W Europie spotykany głównie w arboretach, ale z powodzeniem może być także uprawiany w parkach i dużych, naturalistycznych ogrodach.

Napisz swoją recenzję

Świerk koreański

Świerk koreański

Picea koraiensis Nakai Drzewo dorastające do 30 m wysokości, o grubości pnia do 0,8 m, tworzące dużą, stożkową koronę. Kora łuszcząca się, najczęściej szarobrązowa, rzadziej szara. Gałęzie długie, cienkie. Igły ciemnozielone, krótkie, cienkie o długości 1-2 cm i szerokości ok. 1,5 mm. Młode szyszki zielone, po dojrzeniu żółobrązowe, o długości 5-8 cm, skierowane w stronę wierzchołka pędu. Gatunek opisany w 1919 r. przez Takenoshin Nakai. ...